Dzisiaj jest22.01.2022

LDJ: mecz z KS-em na zdjęciach

10.10.2016 Autor: ŁJ Źródło: własne

Juniorzy starsi Chrobrego na pewno będą śledzić środowy mecz KS-u Polkowice z Zagłębiem Lubin. Jeśli polkowiczanie zapunktują, zepchną pomarańczowo-czarnych z pozycji lidera. Wszystko przez sobotnią porażkę ChG z KS-em 3:4. Kiedyś jednak musiała nastąpić. To pierwsza strata kompletu drużyny Pawła Rząsy punktów w tym sezonie.

Co innego juniorzy młodsi Grzegorza Nowaka. Wygląda na to, że łapią odpowiedni rytm. Po 5:2 w Oławie przyszła kolej na 4:2 z Konfeksem Legnica.

LDJ: Chrobry Głogów - KS Polkowice 3:4 (1:2)
Bramki (Chrobry): Szymon Gil 25 (k), Damian Stachurski 80, Seweryn Dybizbański 88.
Chrobry: Paluch - Dybizbański, Skiba, Żołądziewski, Flis, Filipowicz, Serweta, Gil, Nawrot, Michałowicz, Sędziński.
Paweł Rząsa, trener: Mecz rozpoczął się dla nas niekorzystnie, ponieważ już w drugiej minucie straciliśmy bramkę, a kilka minut później po dziwnej sytuacji było już 0:2. Ewidentnie początek dla polkowiczan. Po tym z minuty na minutę zaczęliśmy grać wreszcie swoją piłkę, stwarzając groźnie sytuacje. W okolicach dwudziestej piątej minuty Szymon Gil zdobył kontaktowego gola z rzutu karnego. Od tego momentu mocno nakreśliła się nasza przewaga. Świetną sytuację miał w 40 minucie Paulo Filipowicz, po indywidualnej akcji znalazł się w sytuacji jeden na jednego, niestety przestrzelił... Pełni wiary wyszliśmy na drugą połowę. Fajnie atakowaliśmy, próbując wyrównać. Mieliśmy słupek. Niestety, przytrafił się nam kolejny błąd, straciliśmy bramkę, która nie powinna paść. To już mocno skomplikowało sprawę. Musieliśmy się bardzo odsłonić, aby jeszcze coś ugrać. Końcówka to już dramaturgia. Sumując, nie byliśmy na pewno słabsi od zespołu z Polkowic. Przespaliśmy początek oraz popełniliśmy więcej błędów w obronie. Rywalom gratuluję zwycięstwa. Moim chłopcom należą się pochwały za zaangażowanie oraz determinacje za grę do ostatnich minut.

LDJM: Chrobry Głogów - Konfeks Legnica 4:2
Bramki (Chrobry): Szymański x2, Glinecki, Pietrzczyk.
Chrobry: Mazan - Pietrzczyk, Filipiak, Jóźwiak, Bielecki, Nowak, Paszek, Glinecki, Szymański, Krawczyk, Wojtaszek. Po przerwie zagrali: Kusy, Pankowski, Turański, Staszkowian, Grycaj.
Grzegorz Nowak, trener: Zagraliśmy bardzo dobre zawody, od początku wyszliśmy w pełni skoncentrowani i mocno zdyscyplinowani taktycznie. Cieszę się z  postawy całej drużyny, która mocno zapracowała na to zwycięstwo.