Dzisiaj jest24.01.2022

LDJ: gdyby nie ta 91 minuta...

19.10.2016 Autor: ŁJ Źródło: własne

Gdyby nie rzut karny z dokładnie 91 minuty, a w konsekwencji utrata gola na 2:2 w spotkaniu z Lechią Dzierżoniów, Chrobry Głogów po krótkiej przerwie powróciłby na pozycję lidera w Lidze Dolnośląskiej Liderów. W tabeli jest jednak drugi, mając tyle samo punktów, co liderujący KS Polkowice. - Ten punkt również trzeba szanować - doceniał go mimo wszystko trener Paweł Rząsa.

Dobre, a nawet bardzo dobre wieści z obozu juniorów młodszych. 5:0 w Dzierżoniowie to trzecie zwycięstwo z rzędu, które daje skok na 6 miejsce. A trzeba pamiętać, że pomarańczowo-czrani mają jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z zamykającym stawkę Piastem Nowa Ruda.

LDJ: Lechia Dzierżoniów - Chrobry Głogów 2:2 (0:1)
Bramki (Chrobry):
Szymon Gil 21, Szymon Tupiec 65.
Chrobry: Paluch - Kierkiewicz, Żołądziewski, Dybizbański, Tupiec, Flis, Stachurski, Łuszczewski, Gil, Michałowicz, Skiba.
Paweł Rząsa, trener: Uważam, że zagraliśmy dobre spotkanie. Dobrze utrzymywaliśmy się przy piłce tworząc fajne sytuacje. Bramkę na 0:1 zdobył pięknym uderzeniem z dwudziestu metrów Szymon Gil. W drugiej połowie Lechia Dzierżoniów wyrównała, ale szybko odpowiedzieliśmy golem na 1:2 Szymona Tupca, po szybkiej, składnej akcji w środku pola. Niestety, w doliczonym czasie gry, dokładnie w 91 minucie, sędzia podyktował dosyć kontrowersyjny rzut karny i mecz kończy się wynikiem remisowym. Chciałbym pochwalić chłopaków za podejście i realizację założeń taktycznych. Lechia Dzierżoniów to dobry i wymagający przeciwnik. Byliśmy blisko zgarnięcia pełnej puli, lecz ten punkt również trzeba szanować.

LDJM: Lechia Dzierżoniów - Chrobry Głogów 0:5
Szymański, Glinecki x3, Paszek
Chrobry: Mazan - Pietrzczyk,Bielecki, Jóźwiak, Kusy, Nowak, Paszek, Glinecki, Szymański, Krawczyk, Pankowski. Po przerwie zagrai: Szeibe, Orszulak,Turański,Staszkowian, Krawczuk
Grzegorz Nowak, trener: Zagraliśmy dobry mecz, w którym nie brakowało bramek i sytuacji na kolejne. Z przebiegu spotkania można być zadowolonym, bo cieszy fakt, że mimo groźnych sytuacji pod naszą bramką, w pierwszej połowie wyszliśmy z tego obronna ręką i zagraliśmy na przysłowiowe zero z tyłu. Szanujemy to zwycięstwo, bo mocno na nie zapracowaliśmy.