POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest21.10.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

W teorii wiosna będzie dobra

02.02.2017 Autor: ŁJ Źródło: własne


O tym jak późno zmontowana kadra potrafi nabałaganić w lidze przekonaliśmy się mocno na początku obecnego sezonu. Część grających później zawodników (Kwiecień, Danielak czy Kona) przychodziło na za pięć dwunasta, z końcem lipca bądź nawet przed połową sierpnia. A zespół pierwsze ligowe zwycięstwo odniósł w 5 kolejce. Teraz nie dojdzie do powtórki. - Można powiedzieć, że kadra jest już zamknięta - powiedział trener Chrobrego Ireneusz Mamrot.

- Widać, jaka jest teraz rywalizacja w obronie - dodaje. - Jesteśmy zadowoleni z nowych osób. Co prawda Serhiy Napolov grał w innym systemie i potrzebuje jeszcze zaadoptować pewne rzeczy, lecz nad tym z nim pracujemy i z treningu na trening wygląda to coraz lepiej. Pytają mnie też o napastnika. To jednak jeden z najdroższych zawodników, bo wszyscy takiego szukają. Nie stać nas na osobę gwarantującą ponad dziesięć bramek w sezonie, więc po formalnościach z Michałem Pawlikiem kadra powinna być zamknięta. 
 
Do tej pory Chrobry zatrzymał Napolova, Gospodinova, Wieteskę, Wawszczyka i Boreckiego. Wszyscy - poza wypożyczonym Wieteską - z zespołem przygotowywali się niemal od samego początku. Wawszczyka oficjalnie przedstawiono nawet w grudniu. Co prawda potwierdzono, że klub interesuje się jeszcze Pawlikiem, z którym dogrywane są formalności, ale i on w Głogowie jest dłużej, grał przecież pod szyldem „testowany” już w pierwszym sparingu z Zagłębiem. W kolejnych także. 

Prześledźmy jak było w poprzednich zimowych okresach przygotowawczych biorąc pod uwagę tych później grających. Mniej lub bardziej, ale grających. 

Sezon 2015/16 - zima
Styczeń - 3 nowych zawodników
Luty - 1
Zamknięcie kadry: 19 lutego

2014/15 - zima
Grudzień - 1
Styczeń - 2
Luty - 4
Marzec - 1
Zamknięcie kadry: 11 marca

2013/14 - zima
Grudzień - 1
Styczeń - 3
Zamknięcie kadry: 25 stycznia

Start wiosny 2013/14 Chrobry miał kryzysowy, choć nie dokonywał późnych roszad. Może dlatego cały sezon zakończył awansem do pierwszej ligi. Rok później wzmacniano się nawet w marcu, fakt że trochę z powodu plagi kontuzji. Efekt? Długo brak punktów, mocne zagrożenie spadkiem i ostatecznie prawie desperacka obrona zaplecza ekstraklasy w maju. Średnio było też przed rokiem. Ostatni zawodnik trafił tu 19 lutego i choć pomarańczowo-czarni wygrali na inaugurację z Miedzią Legnica, zaraz potem potracili punkty. Finiszowali na wysokim 6 miejscu, a - jak wychodzi - mogłoby być wyżej. Stąd średnia ocena najlepszej pozycji w historii klubu. 

Na tle tych trzech ostatnich lat obecne domykanie kadry wygląda najlepiej. Co prawda przy Pawliku, jeśli oficjalnie dołączy do ChG, widniała będzie lutowa data, lecz jak wspomnieliśmy on sam jest tu znacznie dłużej i rozegrał wszystkie sparingi. Warto też podkreślić, że o ile poprzedniej zimy Chrobry stracił Byrtka czy Bogusławskiego, a dwa lata wcześniej Ilkowa-Gołąba, Szczepaniaka (w ich przypadku kontuzje) czy Danielaka, o tyle teraz spośród podstawowych właściwie tylko Kwietnia. 

Jak to w piłce, może być różnie, ale powyższe to solidne teoretyczne argumenty za dobrą wiosną. Tej dobrej wiosny zespół potrzebuje, bo po jesieni wisi nad nim widmo spadku. 

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#