Dzisiaj jest21.10.2021

U-21: przerwali 24-0-0 Polonii

03.02.2017 Autor: ŁJ Źródło: własne

Jeśli niczego nie przeoczyliśmy, Polonia Trzebnica do dziś miała za sobą 24 zwycięstwa z rzędu. W lidze (klasa okręgowa), której przewodzi, w Pucharze Polski i w sparingach. Od lipca do dziś, bo dzisiejszy sparing w Głogowie z Chrobrym U-21 zakończył się remisem 3:3. Chrobry jest pierwszym zespołem, który nie przegrał z Polonią od ponad sześciu miesięcy.

Warto zwrócić uwagę na skład Polonii, w której grali Krzysztof Ulatowski, Sławomir Kołodziej, Łukasz Kuczer, Kacper Belica i Rafał Miazgowski, a więc jeden głogowianin i reszta, która z Głogowa jest znana. Poza będącym swego czasu członkiem sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny Chrobrego Kołodziejem, wszyscy pozostali w Chrobrym grali. Zresztą, Belica i Miazgowski zdobyli po bramce, strzelił też mający ponad setkę w ekstraklasie Krzysztof Ostrowski. Mimo tego młodzieżowy zespół ChG do przerwy wygrywał 3:0 po golach Szymona Gila i Seweryna Dybizbańskiego. Posypało się dopiero po zmianie stron i po zmianach kadrowych. Polonia odrobiła straty, w samej końcówce strzelił Belica, stąd 3:3.

W następnym tygodniu kolejne dwa sprawdziany. W środę o godz. 19.00 z Odrą Chobienia, a w piątek o 18.30 z Odrą Ścinawa.

Spar. Chrobry U-21 Głogów - Polonia Trzebnica 3:3 (3:0)
Bramki: Gil x2, Dybizbański - Miazgowski, Ostrowski (k), Belica.
Chrobry U-21 (1 połowa): Tyźlik - Żołądziewski, Dybizbański, Skiba, Kierkiewicz, Tupiec, Ryś, Dobrakowski, Gil, Stachurski, Kukułka.
Chrobry U-21 (2 połowa): Tyźlik - Radliński, Łętkowski, Łuszczewski, Prychod, Janicki, Ryś, Żołądziewski, Dybizbański, Obiała, Mróz.