Dzisiaj jest21.01.2022

Kobiety: budują tu twierdzę

15.05.2017 Autor: ŁJ Źródło: własne

Kobiecy Chrobry podtrzymał bardzo dobrą serię w domowych meczach. W tym roku obojętnie czy do Głogowa przyjeżdża zespół z czołówki czy spoza niej, traci tu punkty. Teraz straciła trzecia w tabeli trzeciej ligi Polonia Świdnica, która przegrała 1:2. Twierdza to może dużo słowo, ale w przypadku kobiecej drużyny ChG pokazuje, że ta poczyniła znaczny postęp i jest w stanie postawić się każdemu w lidze.

Wszystkie trzy bramki padły w drugiej połowie, o czym zadecydowała odważniejsza gra. W 59 minucie Paulina Anioł trafiła w poprzeczkę, lecz w odpowiednim miejscu była Wiktoria Laosta poprawiającej wcześniejszy strzał koleżanki. Siedem minut później rywalki doprowadziły do wyrównania, ale że remis nie zadowalał żadnej ze stron, na tym nie było końca. Więcej sił w końcówce zachowały pomarańczowo-czarne. W 76 minucie Julia Pietrzak minęła trzy rywalki, na końcu jeszcze wygrała pojedynek z bramkarką Polonii i zwycięstwo ChG stało się faktem.

- Cieszę się, że zawodniczki bardzo dobrze mentalnie podeszły do spotkania, czego zabrakło w ostatnim meczu - mówił trener Artur Przybył. - Był to mecz walki, ale moje zawodniczki zagrały ambitnie i z determinacją od pierwszej do ostatniej sekundy. Myślę, że właśnie z tego powodu zasłużenie wygrały. Cieszy kolejne zwycięstwo, ale mam nadzieję, że na tym nie poprzestaniemy i do końca sezonu pogramy o komplet punktów.

Chrobry Głogów - MKS Polonia Świdnica 2:1 (0:0)
Bramki (Chrobry): Lasota 59, Pietrzak 76.
Chrobry: Surlas - Kamieniecka, Anioł, Szperlik, Wróbel, Trela (90 Zelewska), Momot, Gniewosz, Gajewska, Lasota (69 Onufrak), Pietrzak  (90 Wierzbicka).