Dzisiaj jest24.01.2022

Wypożyczeni: strzelali dla Polkowic i Katowic

16.05.2017 Autor: ŁJ Źródło: własne

Wracamy jeszcze do ostatniego weekendu, podczas którego wypożyczeni Michał Bednarski i Damian Kowalczyk zdobyli bramki dla swoich zespołów. Bednarski (8) goli jest najlepszym strzelcem KGHM-u Zanam Polkowice, natomiast Kowalczyk (4) jest trzeci w kolejności w Rozwoju.

Polonia Warszawa - Rozwój Katowice 1:1
Mariusz Marczak 57 - Damian Kowalczyk 90
Rozwój Katowice broni się przed spadkiem, a z meczu o sześć punktów, bo z zespołem walczącym o to samo, wyniósł cenny punkt. Przesądził o tym gol Damiana Kowalczyka z czwartej minuty doliczonego czasu gry. Napastnik po wrzutce w pole karne poprawiał uderzenie kolegi z zespołu i dzięki temu Rozwój odetchnął, będąc tuż przed strefą spadkową. Można to zobaczyć w tym materiale. Kowalczyk w Katowicach zbiera ogółem dobre recenzje. - Damian nawet podczas treningów jest cały czas skuteczny. Fajnie, że wypożyczając go trafiliśmy na zawodnika, który jest lisem pola karnego - powiedział o nim trener Rozwoju Tadeusz Krawiec.

Falubaz Zielona Góra - KGHM Zanam Polkowice 1:5
Michał Chyrek 32 - Wojciech Konefał 10, Michał Bednarski 51, Dawid Wacławczyk 74, Mariusz Szuszkiewicz 77, Tomasz Wojciechowski 90
Wiosną drużyna z Polkowic prezentuje się bardzo dobrze. Zaczynała ją na 10 pozycji, ale wtedy zaczęła piąć się w górę. Teraz, po 5:1 w Zielonej Górze, jest już na 3 miejscu. W spotkaniu z KSF jednego z gola zdobył przebywający do 86 minuty na boisku Michał Bednarski. Od 66 minuty rywalizował po jednej stronie z Wiktorem Kobielą. Z kolei w ekipie gospodarzy 62 minuty rozegrał Maciej Rybak.