POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest03.12.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Mamrot: nigdy nie zapomnę

13.06.2017 Autor: ŁJ Źródło: własne


- Jest jakaś masakra - powiedział na wstępie rozmowy trener Ireneusz Mamrot, z którym kontaktowaliśmy się rano. Od wczoraj żyje pewnie trochę w jakimś matrixie, jednak znalazł chwilę, oddzwonił i udzielił odpowiedzi na kilka ostatnich pytań. 


Domyślam się, że ostatnie rozmowy w klubie należały do nerwowych. Szkoda, gdyby tak zapamiętano ten koniec. Jako nerwowy. 
Wiadomo, że każdy dba o swoje interesy. Tak jest też przy transferach piłkarzy. Dyrektor dbał o interesy klubu. A ja po tylu latach oczekiwałem, że moja decyzja zostanie zrozumiana. Nie odchodzę do klubu z tego samego poziomu, tylko wyższego. Jesteśmy po rozmowie z dyrektorem i absolutnie wszystko jest tak, jak być powinno. Nie można tego wszystkiego przekreślić jednym wydarzeniem. Rozmawiając z dyrektorem, mówiliśmy sobie, że po takim czasie nie można się poróżnić. Zbyt dużym szacunkiem darzę Chrobrego, by odejść w kontrowersyjnych okolicznościach. 

Kawał historii za panem. Wielu pewnie liczyło na inne pożegnanie, takie w stylu ostatniego meczu Tottiego. Trochę nie wyszło. 
Chciałbym pożegnać się ze wszystkimi, z zawodnikami, kibicami, ludźmi z klubu. Przed ukazaniem się informacji o odejściu zdążyłem wykonać tylko kilka telefonów. Do starszych w zespole, aby przekazali reszcie i do kilku kibiców. Sam wyobrażałem to sobie inaczej, ale jak widać, w piłce nic nie da się zaplanować. Przerwałem nawet urlop i zaraz wyjeżdżam do Białegostoku. Wszystko stało się nagle. Mam nadzieję, że jeszcze przyjadę... To znaczy będę na pewno, bo trzeba pozamykać kilka tematów. Ale wierzę w obecność na stadionie, przy kibicach, by podziękować serdecznie za te wszystkie lata. Im, włodarzom... Wspólnymi siłami udało się tu zrobić coś fajnego. Chrobry jest dziś w innym miejscu od tego, w którym ja do niego wchodziłem. Dziś chce w nim pracować wielu trenerów. Sam odbieram telefony od kandydatów, telefon dyrektora też pewnie jest gorącą linią. Teraz Chrobry tu uznana marka, z czego bardzo się cieszę. Dlatego chcę jeszcze spotkać się tutaj ze wszystkimi. 

Jagiellonia z europejskimi pucharami to głęboka woda jak na trenera, który dopiero wchodzi do Ekstraklasy. Ryzykowna decyzja. 
Na pewno, ale nie mogę pozwolić sobie na odrzucenie takiej propozycji, bo druga taka w życiu może się nie trafić. Wiele lat na to pracowałem. Siedem w Chrobrym, dziesięć wcześniej, łącznie siedemnaście. Niektórzy dostają szansę prędzej, inni później. Ja na swoją poczekałem i choć trzeba pod uwagę brać różne warianty, to jest wyzwanie. Tak do tego podchodzę. 

W Jagiellonii poradziłby sobie jakiś zawodnik Chrobrego?
Pewnie. Jest kilku, choć nie chcę mówić nazwisk. Zresztą, w Jagiellonii są Góralski czy Szymonowicz, którzy przychodzili z Wisły Płock i Stomilu Olsztyn. Zwłaszcza Góralski jest czołowym zawodnikiem. To najlepszy przykład, że w klubach pierwszej ligi są naprawdę ciekawe osoby. 

Są komentarze, że pańskie odejście to "katastrofa".
Chciałbym żeby napisano to dużymi literami. Zobaczmy jak wygląda kadra. Dawno w tym okresie nie było takiej sytuacji. Stabilizacji. Odejdą Mateusz Wieteska i Sebastian Bonecki. Reszta, poza jednym, ma ważne kontrakty. Trzon drużyny mimo wszystko pozostaje mocny. Dyrektor wie, jakich chciałem pozyskać zawodników. Jeśli się uda, to proszę mi wierzyć, ten zespół może dużo. Nie mam na myśli od razu awansu, ale wyższe miejsce w tabeli już zdecydowanie tak. 

Już nawet nie chodzi o zawodników, ale o pana, z czym wiązała się jakaś stabilizacja i wizja. Ciekawe czy znów uda się trafić z trenerem.
Trzeba zrobić mocne mimo wszystko rozeznanie. Zasugerować się także tym, jakim dana osoba jest człowiekiem. Nie patrzeć na nazwisko samo w sobie. Dobrych trenerów nie brakuje. Jeśli ktoś się w tego Chrobrego zaangażuje, ten da mu stabilizację i zaufanie. To odpowiedni układ. Nie ma ludzi niezastąpionych. Wierzę, że Chrobry trafi dobrze. 

Coś na odchodne chciałby pan jeszcze przekazać?
Dziękuje za wszystko. Za trudne chwile. Zwłaszcza za nie, bo przegrywaliśmy na własnym stadionie 0:4 z MKS-em Kluczbork, 0:4 z Turem Turek i 0:6 z Termaliką Nieciecza, a za każdym razem czułem wsparcie. Razem przeżyliśmy piękne chwile, awanse, ich świętowanie. Tego nigdy się nie zapomni. 

Losy Chrobrego będzie pan śledził?
Źle świadczyłoby o mnie, gdybym tego nie robił. Teraz cieszą mnie opinie, w których brak jest nienawiści, a są zrozumienie i życzenia. Chrobry już zawsze będzie w sercu. 

Już dawno chciałem zapytać o jedno, tak pół żartem-pół serio. Na 216 meczów, chyba tylko w dwóch podczas meczu był pan ubrany inaczej, niż w dresie. Dlaczego?
Nie mam na to gotowej odpowiedzi. To znaczy może jest, ale niech zostanie ona dla mnie. Lepiej czuję się w dresie, lecz chyba trzeba będzie go rzucić i ubrać garnitur. To nie tak, że kogoś traktuję gorzej, a kogoś lepiej, ale w Ekstraklasie trendy jest inne. 

Ireneusz Mamrot w Chrobrym pracował nieprzerwanie od grudnia 2010 roku i był najdłużej pracującym w jednym miejscu trenerem na szczeblu centralnym. Zaczynał w trzeciej lidze, kończy w pierwszej. Dwa awanse, do drugiej i do pierwszej ligi. Szóste miejsce na zapleczu Ekstraklasy. Dwukrotny awans do 1/16 finału Pucharu Polski. A co za tym idzie, mecze z Widzewem Łódź, Lechem Poznań, Jagiellonią Białystok czy Zagłębiem Lubin. Coś nierealnego jeszcze 10 lat temu. Do tego wygrywane derby, po bramce w doliczonym czasie gry. Niesamowite wspomnienia. W sumie 216 meczów, 87 zwycięstw, 63 remisy oraz 66 porażek. Nic dziwnego, że Ireneusz Mamrot to trener 70-lecia w Chrobrym. Jego era w tym miejscu to już przeszłość, ale i kawał olbrzymiej, pięknej historii, a to pozostanie. Coś się skończyło, tyle że coś musi się zacząć. 

Tagi

ireneusz mamrot    wywiad   

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#