POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest24.01.2022
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Rząsa: byliśmy nawet w kościele. Teraz najszczęśliwsi

25.06.2017 Autor: ŁJ Źródło: własne


- Ten awans to taka nasza wisienka na torcie. Marzyliśmy o nim i przyznam, że dziś nawet byliśmy w kościele pomodlić się o awans - powiedział trener Chrobrego Paweł Rząsa po historycznym awansie do Centralnej Ligi Juniorów. To szkoleniowiec, który kilka lat wcześniej wprowadzał Chrobrego po okresie młodzieżowej posuchy do Ligi Dolnośląskiej Juniorów. Kilka lat pracy, jakiejś stabilizacji i kolejny progres, znów z nim w roli głównej.

Kto nie wybrał się do Bytowa (a kilkanaście osób się wybrało), nie wie, ile wygranie tego dwumeczu musiało kosztować. Przed tygodniem Chrobry zwyciężył po golu Damiana Stachurskiego 1:0. Dziś ten sam zawodnik dał Chrobremu prowadzenie, już w 10 minucie, ale co się potem działo… Wyrównanie po rzucie wolnym, dwa rzuty karne, po jednym dla każdej ze stron, oba obronione przez bramkarzy (najpierw przez Łukasza Pupka Lipińskiego, następnie przez Rafała Palucha). Do tego dwie czerwone kartki dla gospodarzy, jedna z nich pokazana bezpośrednio w związku ze zdecydowanym faulem, mnóstwo agresji, krzyków, wbiegnięć ławek niemal na boisko, przepychanek, zaczepek, utarczek słownych i czego tam jeszcze nie było. Zwycięskie 2:1 wyniesione z tego bardzo walecznego dwumeczu trzeba docenić na równi z samym faktem pierwszego w historii awansu do CLJ. 
- Przeszliśmy daleką drogę od początku sezonu, dlatego czujemy się chyba najszczęśliwszą drużyną na świecie - nie krył mega radości Paweł Rząsa. - Mecz był bardzo emocjonujący. To był thriller. Oni mieli karnego, później my. Oni się obronili, później my… Mogło być różnie. Grało się tutaj bardzo ciężko. Boisko jest małe, wąskie, do tego zespół Bytovii jest bardzo waleczny. Musieliśmy zostawić mnóstwo zdrowia, żeby wynieść stąd korzystny wynik. Tym bardziej muszę mocno podziękować chłopakom. Jestem z nich bardzo dumny. To docenienie naszej pracy. Harujemy przecież jak woły. Po osiem treningów w tygodniu, do tego mecze ligowe, sparingi, praktycznie be przerwy, może jedynie tydzień, półtora z końcem grudnia. Ten awans to taka nasza wisienka na torcie. Marzyliśmy o nim i przyznam, że dziś byliśmy nawet w kościele pomodlić się o awans. 

Teraz trochę okazji do odsapnięcia, pocieszenia się tym sukcesem, ale za „chwilę” przygotowania i nowy sezon. Już w Centralnej Lidze Juniorów. Trochę pechowo, że w sezonie, po którym nastąpi reorganizacja rozgrywek. Utrzyma się o wiele mniej zespołów, niż zwykle. Będzie ciężko.
- Tu duże wyzwanie, ale uważam, że jesteśmy ambitnymi ludźmi. Powalczymy - dodaje Rząsa. - To kolosalny przeskok, lecz jestem zdania, że Chrobry - zarówno sportowo, jak i organizacyjnie - na niego zasługuje. Planowałem już okres przygotowawczy dobierając do niego zespoły z CLJ-ki jako sparingowych rywali. Ale najważniejsze, że samym tym awansem udało się podnieść poziom gry. Na teraz jesteśmy w ekstraklasie młodzieży, to jest najważniejsze, jak będzie dalej - zobaczymy. 
 


Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#