POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest22.01.2022
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Juniorski ChG rozpoczął treningi

17.07.2017 Autor: ŁJ Źródło: własne


Zespół juniorów Chrobrego wznowił dziś treningi i od tego dnia przygotowuje się do debiutanckiego startu w Centralnej Lidze Juniorów. Zanim jednak na dobre zadebiutuje w meczu ze Śląskiem Wrocław, po drodze rozegra trzy sparingi. 

- Trójce zawodników skończył się wiek juniora. Chcemy wypełnić te luki, stąd przyglądamy się grupie testowanych. Daliśmy sobie trochę czasu i zobaczymy - powiedział trener Paweł Rząsa o wysokiej frekwencji na inaugurujących cykl zajęciach. 

W sumie wszystkich było kilkudziesięciu. Solidnym fundamentem tej grupy i ostatniego sukcesu, czyli awansu do CLJ, jest Szkoła Mistrzostwa Sportowego Chrobry. Stwarza spore możliwości, więc na testach pojawiają się osoby z zewnątrz, z innych miast, innych województw, już mające swoje kluby. Wybierając Głogów i Chrobrego, mogą łączyć naukę z grą dzięki piłkarskiej szkółce, która dodatkowo oferuje nową bazę noclegową. W taki sposób działają najlepsze kluby, a awans do najlepszej ligi w tych rocznikach to dowód, że Chrobry skutecznie goni. 

Inna sprawa, że cały czas musi gonić. Polski Związek Piłki Nożnej, chcąc jeszcze bardziej podwyższyć jakość juniorskiej piłki w jednej lidze, zdecydował się na reorganizację rozgrywek. Po tym sezonie - pechowo pierwszym dla Chrobrego - utrzyma się tylko po sześć drużyn z grupy zachodniej i wschodniej. Nie wystarczy więc być tylko w górnej połówce, bo na przykład siódma pozycja nic nie da. 
- Na pewno będzie bardzo ciężko, ale nie mamy się czego bać. Nie mamy też nic do stracenia. Znalezienie się w szóstce to cel bardzo ambitny, lecz postaramy się - dodaje Rząsa.

Na wtorek drużyna ma zaplanowane dwa treningi, podobnie jak w czwartek. W środę gra wewnętrzna, a w sobotę pierwszy sprawdzian. O godz. 11.00 na swoim boisku Chrobry podejmie KS Polkowice. Ponadto zagra jeszcze z czwartoligowym zespołem Dąb Przybyszów i z juniorami Warty Poznań. CLJ ruszy na początku sierpnia. W pierwszym weekendzie tego miesiąca pomarańczowo-czarni zmierzą się u siebie ze Śląskiem Wrocław. 
 
 

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ 

 

 

 

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ 

 


Tagi

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#