POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest03.12.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

PN. 19.00: CHROBRY-POGOŃ

28.08.2017 Autor: ŁJ Źródło: własne


Całkiem nietypowo, bo dla Chrobrego dniem meczowym jest teraz poniedziałek. Właśnie dziś o godz. 19.00 w Siedlcach rozpocznie się jego spotkanie z Pogonią. 

Pierwotnie mecz z Pogonią planowano na weekend. W niedzielę w Siedlcach odbyła się jednak duża w skali regionu impreza biegowa (dokładnie Bieg Siedleckiego Jacka), dlatego włodarze Pogoni ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa (zabezpieczenie w dużej mierze skierowano na bieg) zdecydowali się poprosić o poniedziałek. Na co Chrobry zresztą przystał i tym sposobem zagra o punkty w ten nietypowy dzień chyba po raz pierwszy.

Pogoń i Chrobry kilka lat wcześniej razem wchodzili na zaplecze ekstraklasy i do teraz utrzymują się na tym poziomie. Ostatni sezon drużyny kończyły obok siebie. W tej edycji rozgrywek od większej jak na ten moment przewagi zaczęli pomarańczowo-czarni, ale trzeba pamiętać, że w Siedlcach - na trzy spotkania - wygrali tylko raz. Było to wiosną 2015 roku, i to w momencie sytuacji niemal pod ścianą. 

Pogoń co prawda w tym sezonie u siebie zdobyła tylko punkt (1:2 z Odrą i 0:0 z Wigrami), ale inne mecze pokazują groźniejsze oblicze tego zespołu. Jeszcze w czerwcu odchodzący z Pogoni Marcin Burchardt mówił: "patrząc na ruchy transferowe w Pogoni, to dochodzę do wniosku, że ten zespół będzie w przyszłym sezonie walczył o utrzymanie", jednak jest nowy trener Adam Łopatko (który przecież radził sobie z trudnymi warunkami w Olsztynie) i są nowi zawodnicy. Chyba dobrze się zgrali, bo ci nowi (Polkowski oraz Paluchowski, czyli autor 10 goli dla Znicza Pruszków w poprzednim sezonie) zapewnili wygraną w Katowicach, a starzy (Zjawiński oraz Żytko) trzy punkty ostatnio w Mielcu. 

Chrobry nie będzie miał w Siedlcach łatwo, tyle że to akurat nic odkrywczego. Wydawało się, że z każdym kolejnym tygodniem będzie coraz trudniej, bo wokół pozycji lidera rozgłos robi się stopniowy, lecz wygrany mecz z Górnikiem Łęczna tego nie pokazał. Zobaczymy, co będzie w Siedlcach. 

 

O KLUBIE

Pełna nazwa: Miejski Klub Piłkarski Pogoń Siedlce
Rok powstania: 1944
Adres: Jana Pawła II 6, 08-110 Siedlce
Internet: www.mkppogonsiedlce.pl (oficj.)
Barwy: niebiesko-białe
Sukcesy: 
- 1/4 finału Pucharu Polski - 1987/88
- 10. miejsce w II lidze - 1949 
Stadion: 
- Stadion Agencji Rozwoju Miasta Siedlce
- pojemność - 2901 miejsc
- oświetlenie - brak
- boisko - 105 m x 68 m 
 
Bramkarze: Przemysław Frąckowiak (94), Rafał Misztal (84), Krystian Stępniowski (92).
Obrońcy: Daniel Chyła (88), Arkadiusz Czarnecki (87), Sebastian Krawczyk (98), Paweł Łydkowski (99), Michał Panufnik (97), Jarosław Ratajczak (91), Maciej Wichtowski (91), Mateusz Żytko (82).
Pomocnicy: Michał Bajdur (94), Dominik Barciak (99), Paweł Garyga (91), Łukasz Jegliński (86), Dawid Kieplin (97), Adrian Małachowski (98), Piotr Mroziński (92), Miroslav Pastva (92), Dawid Polkowski (98), Jakub Szrek (97), Damian Świerblewski (84), Grzegorz Tomasiewicz (96).
Napastnicy: Seiya Kitano (97), Piotr Krawczyk (94), Adrian Paluchowski (87), Dariusz Zjawiński (86). 
Trener: Adam Łopatko.  

Tagi

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#