Dzisiaj jest22.01.2022

JUNIORZY: kończyli w dziewięciu, wygrali

02.10.2017 Autor: ŁJ Źródło: własne

Dwa zwycięstwa odniosły juniorskie zespoły Chrobrego. W Dolnośląskiej Lidze Juniorów pomarańczowo-czarni pokonali Lechię Dzierżoniów 2:1, a jak bardzo był to napięty mecz świadczą trzy czerwone kartki w jednym tylko momencie - 55 minucie. Dwie obejrzeli zawodnicy Chrobrego, ale mimo tego później zdobyli zwycięskiego gola. - Tak naprawdę lepiej wyglądaliśmy rywalizując w osłabieniu - mówił trener Grzegorz Nowak. Natomiast w DLJM efektownie - wygrana 5:1 w Oławie.

Oba zespoły Chrobrego są w czubie tabeli. Drużyna JS zajmuje drugie, a JM trzecie miejsce.

DLJ: Chrobry Głogów - Lechia Dzierżoniów 2:1
Bramki (Chrobry): Filipiak, Marut.
Chrobry: Pelczar - Krzyżosiak, Staszkowian (55 Cackowski), Grycaj, Turowski (62 Podgórski), Filipiak, Kusy, Marut, Pankowski (65 Koszuta), Paszek, Perełka.
Czerwone kartki (Chrobry): Krzyżosiak 55, Grycaj 55.
Trener: Grzegorz NOWAK, Jakub WOLNY.
Trener Grzegorz Nowak: To był zdecydowanie jeden ze słabszych naszych meczów, potrafimy grać lepiej, stać nas na dużo więcej. Od początku drużyna źle weszła w mecz, nie mieliśmy odpowiedniej koncentracji, co skutkowało licznymi stratami.
Drugą połowę właściwie zaczynamy w dziewięciu po dwóch czerwonych kartkach. Drużyna Lechii odrobiła stratę, ale to my zachowaliśmy więcej zimnej krwi i strzeliliśmy zwycięskiego gola. Paradoksalnie mogliśmy wygrać jeszcze wyżej. To pokazuje, jaka jest siła i dobre przygotowanie fizyczne zespołu. Analizując mecz, lepiej wyglądaliśmy jako zespół grając w osłabieniu, pokazaliśmy charakter i wolę walki, co dało nam zasłużone zwycięstwo.

DLM: MKS Oława - Chrobry Głogów 1:5
Bramki: Zapłacki x2, Konsewicz, Kwiecień, Walner.
Chrobry: Wajda - Śliwiński, Juwa, Czykieta, Wróbel - Piła, Moczurad, Konsewicz - Kwiecień, Zapłacki, Turański. Grali także: Maksimowicz, Dyrka, Kłonowski, Baranowski, Walner, Kmera.
Trener: Andrzej KWAŚNIK (as. Krzysztof KALICIAK).