Dzisiaj jest22.01.2022

KOBIETY: z dużą determinacją

23.02.2018 Autor: ŁJ Źródło: własne

Sprawdzamy kobiecy zespół Chrobrego Głogów, który jest w trakcie przygotowań do trzeciej ligi. W niedzielę obecni na prezentacji kibice poznają go lepiej, my przybliżamy to, co dzieje się na boisku. A ostatnio drużyna prowadzona przez Artura Przybyła zremisowała u siebie ze Ślęzą Wrocław 1:1. Sparing z czwartą drużyną trzeciej ligi był drugim dla Chrobrego.

Mecz lepiej zaczęły wrocławianki, które po pierwszej połowie prowadziły. W drugiej Chrobry dążył do wyrównania i swoje osiągnął, choć nie tak szybko. W jednej z lepszych okazji, po rzucie wolnym Lewandowskiej piłka odbiła się od poprzeczki i linii bramkowej, by wyjść w pole, ale z czasem skuteczność dopisała. W 79 minucie debiutująca w zespole Rilke przejęła piłkę na 35 metrze od bramki gości, a następnie po indywidualnym rajdzie podała ją do wbiegającej prawą stroną Pietrzak, która z kolei pewnie pokonała bramkarkę Ślęzy.

- Kolejny sprawdzian za nami i oceniam go pozytywnie - powiedział trener Artur Przybył. - Nie ustrzegliśmy się błędów indywidualnych, jeden z nich kosztował nas utratę bramki. Cieszy za to aktywność w ofensywie i niezła skuteczność. Do tego duża determinacja całej drużyny, co pozwoliło doprowadzić do wyrównania i jest bardzo ważne.

Chrobry Głogów - Ślęza Wrocław 1:1 (0:1)
Bramki (Chrobry): Pietrzak 79.
Chrobry: Stypińska - Franas, Lewandowska, Anioł, Onufrak, Momot, Szperlik, Gniewosz, Trela, Lasota, Pietrzak. Na zmiany wchodziły: Wodnicka - Gnach, Gajewska, Kamieniecka, Zelewska, Rimke, Szkaradek.