Dzisiaj jest22.01.2022

KOBIETY: pracować, by wydobyć potencjał

26.03.2018 Autor: ŁJ Źródło: własne

Porażka piłkarek Chrobrego w trzeciej lidze, która nie należała do zwykłych. Pomarańczowo-czarne w wyjazdowym meczu z ze Ślezą Wrocław prowadziły, mogły jeszcze wyżej, gdyby nie pechowa poprzeczka, a i tak przegrały. - Nie możemy jednak się poddawać i trzeba pracować dalej, aby w pełni wykorzystać potencjał tej drużyny - komentował trener ChG Artur Przybył.

Za faworyta uchodził zespół Ślęzy, bo po rundzie był tuż za podium, dysponuje szeroką kadrą, a dodatkowo grał na własnym terenie. Zawodniczki Chrobrego zaczęły jednak odważnie i w 17 minucie przyniosło to efekt. Bramkę zdobyła wtedy Sara Trela. Głogowianki starały się pójść za ciosem, ale tego dnia szczęście nie stało po ich stronie. Julia Pietrzak posłała piłkę obok słupka, a Amelia Franas z wolnego trafiła tylko w poprzeczkę. Pierwsza połowa zakończyła się więc na jednobramkowym prowadzeniu. Biorąc pod uwagę okoliczności - niewielkim.

Dlatego wrocławianki nie stały na straconej pozycji i z takim nastawieniem wyszły na drugą część. Chrobry stracił gola na 1:1, cofnął się i w konsekwencji kolejny gol na minusie. I porażka.

Trener Artur Przybył nie mógł się nadziwić.
- Po takim meczu jak dzisiaj cisną się dwa słowa: żal i rozgoryczenie. Z trudnym przeciwnikiem zagraliśmy odważnie z bardzo dużym zaangażowaniem i determinacją, ale niestety nie starczyło tego wszystkiego na całe spotkanie. Kluczowymi momentami były poprzeczka w pierwszej połowie, bo druga bramka pozwoliłaby bardziej kontrolować mecz, oraz strata naszej pierwszej bramki, po której niepotrzebnie mocniej się cofnęliśmy. Kolejna minimalna porażka boli. Nie możemy jednak się poddawać i trzeba pracować dalej, aby w pełni wykorzystać potencjał tej drużyny.

Ślęza Wrocław - Chrobry Głogów 2:1 ( 0:1)
Bramki (Chrobry): Trela 16.
Chrobry: Stypińska - Onufrak, Lewandowska (kpt.), Anioł, Franas, Gajewska, Momot, Gniewosz, Trela (67 Rimke), Pietrzak (79 Spychalska), Lasota (73 Kamieniecka).