Dzisiaj jest22.01.2022

CLJ: słowo derby wzięte do serca

02.04.2018 Autor: ŁJ Źródło: własne

Bardzo zadziorny był derbowy mecz Chrobrego z Miedzią Legnica w Centralnej Lidze Juniorów. Chrobry kończył w dziesiątkę i przegrał 0:3, więc Miedź w tym sezonie nie leży juniorskiej drużynie, która jeśli już przegrywa, to w większości jednym golem, a z tym przeciwnikiem ma najwyższe porażki w sezonie.

Jak na derby przystało, nie zabrakło tu walki i ostrej gry. Mecz prowadziła kobieta i na taką grę raczej pozwalała. Czasami to dobrze dla widowiska, czasami to się mści. Tutaj chyba trochę się zemściło, bo już w 90 minucie Kacper Pietrzczyk wślizgiem podciął od tyłu rywala i otrzymał czerwoną kartkę. Podłożem tego być może były też poniżej boiskowego poziomu słowne zachowania niektórych zawodników Miedzi. W końcu więc wybuchło, w myśl zasady "skoro oni tak, to ja im tak". Tak wyglądało to z boku.

Na tej mocno derbowej otoczce meczu lepiej wyszli rywale. Początkowo Chrobry zyskiwał na przewadze, ale dwie bramki Miedzi w ciągu sześćdziesięciu sekund (23 i 24 minuta) rozstrzygnęły. Po tym głogowianie jeszcze próbowali coś zdziałać, ale jak na taki pojedynek dwie bramki przewagi to było zbyt dużo.

CLJ: Chrobry Głogów - Miedź Legnica 0:3 (0:2)
0:1 Kobyliński 23