POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest25.10.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Hala

Hala widowiskowo-sportowa powstała w latach 90-tych. Starsza technologia wykonania i to, że z obiektu korzystają głogowskie stowarzyszenia sportowe oraz coraz więcej dużych zakładów pracy organizujących tu okolicznościowe imprezy spowodowały, że w ostatnich latach w budynku wykonano szereg inwestycji na łączną kwotę blisko miliona złotych.

Jedną z pierwszych inwestycji była wymiana nawierzchni areny głównej. W 2009 roku wylano wielowarstwową podłogę typu Pulastic 2000 RD. Specjalny system konstrukcji kwalifikuje posiadające ją obiekty do organizacji imprez sportowych. W Głogowie znajduje zastosowanie przede wszystkim przy okazji meczów Superligi piłkarzy ręcznych. Odtworzone na podłożu linie są jednak przystosowane także do innych dyscyplin: do koszykówki, siatkówki i tenisa ziemnego. W obrębie głównej inwestycji wykonano te mniejsze. Między innymi zakupiono bramki, siedziska dla zawodników czy "piłkochwyty", wymieniono też tablicę świetlną, montując dodatkową po drugiej stronie, co ułatwia organizację gry sportowcom. Ponadto, całkowicie wyremontowano salę konferencyjną, wyposażając ją w interaktywną tablicę. Dzięki temu sztaby szkoleniowe mogą przygotować profesjonalną odprawę przed- czy pomeczową. 
 
    
 
  
 
 
Bolączką hali były przeciekające tarasy. Problem stawał się dokuczliwy przede wszystkim w momencie roztopów. Zdemontowano więc istniejące warstwy starej nawierzchni, a zamontowano nową izolację, zabezpieczając ją płytkami.


   
 
  
 
 
Bezpieczeństwo przebywających w obiekcie (który został dopuszczony do użytku dla ponad tysiąca osób) zwiększono poprzez wymianę systemu przeciwpożarowego. Zainstalowano nowy system sygnalizacji pożaru zgodny z obowiązującymi w Polsce przepisami techniczno-budowlanymi. Na całym obiekcie rozmieszczono blisko 200 czujek. W razie zagrożenia sygnał dociera do jednostki straży pożarnej, uruchamiając też system oddymiający.
W związku z tym, że na terenie powstały dodatkowe miejsca parkingowe, zabezpieczono okolicę. Obiekty zostały ogrodzone - w całości przez ciągnący się na 538 metrów płot. Wjazdy i wejścia na teren Spółki wyznaczono w specjalnych miejscach, a przy tym głównym postawiono stróżówkę ze szlabanem. Całodobową ochronę zapewniają dodatkowo liczne kamery obrotowe z mikrofonami. System monitoringu powstał na potrzeby imprez masowych odbywających się na stadionie, jednak poza nimi jest wykorzystywany do obserwacji terenów Spółki.  
 
     
 
  
 
 
Przystąpiono też do rewitalizacji drzewostanu. Stare topole zagrażały korzystającym z obiektów, dlatego zostały usunięte. Ich miejsce zastąpiły szlachetne gatunki drzew, jak wiśnia piłkowana czy dęby. Szpalery tych drzew rosną przed halą i z boku. Od frontu ustawionych zostało 100 kwietników gazowych wypełnionymi roślinami ozdobnymi, pelargoniami i surfiniami. Ciągnącą się wzdłuż zieleni ulicę nazwano Aleją Kibica. W niedługim czasie ustawione zostaną tam ławki i miejsce zmieni się w sprzyjający spacerom park.
 
    
 
 
 
 

Galerie

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#