POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest13.12.2019
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Przed meczem z Puszczą

14.08.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


Dwa dni do meczu z Puszczą Niepołomice przy Wita Stwosza. Poczytajcie o naszym piątkowym rywalu. 
 


O KLUBIE

Dla Puszczy Niepołomice rozpoczął się niedawno trzeci z rzędu sezon spędzony w Fortuna 1 Lidze i wydaje się, że dobrze się tu zadomowiła. Pokazał to ostatni sezon zakończony dziewiątym miejscem (najwyższym w historii klubu) i awansem do ćwierćfinału Pucharu Polski. Identyczną pozycję drużyna utrzymuje na tym etapie rozgrywek, więc być może to zapowiedź dalszej solidności. Puszcza jest więc przykładem, że w małej miejscowości (Niepołomice mają ponad 12 000 mieszkańców) można stworzyć coś fajnego, bo w tym klubie stabilnie robi się nie tylko od strony poziomu sportowego, ale też sportowej struktury. Trener Tomasz Tułacz prowadzi ten zespół od 13 sierpnia 2015 roku (więc we wtorek miał swój jubileusz - cztery lata) i jest najdłużej pracującym w jednym miejscu szkoleniowcem na zapleczu. 

BILANS SPOTKAŃ

Bilans jest wyrównany, bo drużyny mają po dwa zwycięstwa. Pierwszy sezon był dla Chrobrego (1:0 i 3:1), lecz w drugim Puszcza zrewanżowała się w stu procentach. W Głogowie wygrała 3:2, w rundzie wiosennej u siebie 3:0, a trzy bramki w tym dwumeczu zdobył chcący udowodnić swoją wartość były gracz Chrobrego Łukasz Szczepaniak. Sumując bezpośrednie starcia Chrobry-Puszcza otrzymujemy 2 - 0 - 2 i 6:7 w bramkach. 

FORMA

Ostatnim sezonem, zwłaszcza biorąc pod uwagę ćwierćfinał Pucharu Polski, Puszcza wyżej zawiesiła sobie poprzeczkę, ale czy temu sprosta, dopiero się okaże. Dotychczasowe trzy spotkania niewiele mówią. Na inaugurację zremisowała z GKS-em Jastrzębie 0:0, następnie pokonała Odrę Opole 1:0, a w ostatniej kolejce przegrała z Sandecją Nowy Sącz 1:2. W trzy kolejki przerobiła więc wszystko, zwycięstwo, remis i porażkę, mecz na zero z tyłu czy mecz na zero z przodu, więc trudno powiedzieć, co z tego zawirowania może być dalej. 

O KADRZE

Wcześniej pisaliśmy o tej stabilności i na nią wskazuje też kadra. W przerwie nie było wielu znaczących zmian. Pewnie zabolał powrót do Lecha Poznań Miłosza Mleczko, ale akurat z tym musiano się tam liczyć. Kilku zawodników odeszło, lecz w większości nie grali często, kilku przyszło, a to i tak chyba najmniejsze transferowe ruchy w Fortuna 1 Lidze albo przynajmniej prawie najmniejsze. Spośród nowych w jedenastce grają Jose Embalo, Karol Niemczycki, Jakub Serafin i Maksymilian Sitek. Reszta to ci, którzy byli wcześniej, wśród których nie brakuje zawodników bardziej zżytych z miejscem (podstawowi Marcel Kotwica czy Michał Mikołajczyk są od sezonu 2013/14). Z przodu groźny może być wspomniany Embalo, bo ma dwie bramki na koncie i jak na razie strzelał tam tylko on. Do tego, jeśli zagra, Łukasz Szczepaniak (jeden cały występ, jeden z ławki), który asystował przy golu Embalo w spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz. 
Ofensywa Puszczy to nie była jej najmocniejsza broń w poprzednim sezonie (pod tym względem 13 miejsce w lidze) i być może Embalo właśnie to naprawia, na co trzeba zwrócić uwagę. Lepiej było w przypadku straconych bramek (45 - wynik na miarę środka, czyli adekwatnie), ale trzeba pamiętać, że w Puszczy już nie ma zbierającego dobre noty bramkarza Miłosza Mleczko, a sama linia obrony pozostała bez zmian. Mleczko jest zastępowany przez Karola Niemczyckiego, który ostatnie lata spędził w NAC Breda. 
 

KLUBOWE POWIĄZANIA

Oba kluby łączy Łukasz Szczepaniak. Kilka dobrych lat spędził w Głogowie, przyczyniając się do sukcesów klubu, ale w ubiegłym sezonie, będąc już w Niepołomicach, rozgraniczył te dwie sprawy. Pamiętamy jego dwa gole i asystę z meczu w Głogowie i później bramkę w rewanżu.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


 OFERTA SPONSORA 

 

 

 

Tagi

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#