Dzisiaj jest22.10.2019

Fortuna 1 Liga: mecze 13 kolejki

12.10.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne

Większość meczów 13 kolejki Fortuna 1 Ligi przełożono z powodu powołań do reprezentacji, ale na czterech stadionach grano.

Najwięcej bramek, aż osiem, padło w Nowym Sączu. Sandecja zremisowała z Chojniczanką Chojnice 4:4. Zaczęło się od bramki w pierwszej minucie, skończyło na trafieniu w 63. Oba były w wykonaniu Chojniczanki, która świetnie zaczęła, lecz później musiała gonić. Z kompletem punktów z terenu lidera wróciło Podbeskidzie Bielsko-Biała. Górale wygrali w Radomiu 3:1 i tym przerwali serię sześciu ligowych zwycięstw Radomiaka. Stomil Olsztyn zremisował z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 1:1, a GKS Bełchatów pokonał Olimpię Grudziądz 1:0 po bramce Mateusza Marca, która była już ósmą tego zawodnika w sezonie.

Jak ułożyło się to dla Chrobrego? Kilka grających teraz zespołów miało wcześniej po 14 punktów i mocniej uciekli tylko bełchatowianie. Sandecja z Chojniczanką zyskali po punkcie i to właśnie z Chojniczanką pomarańczowo-czarni zmierzą się w piątek. Muszą celować w zwycięstwo, które pozwoli im zbliżyć się do rywala z Chojnic na cztery punkty przy jednym meczu mniej po stronie Chrobrego.