Dzisiaj jest20.09.2020

Remis z Górnikiem. Gol Piotrowskiego

12.02.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne

W trzecim kolejnym sparingu piłkarze Chrobrego zdobywają minimum jedną bramkę, a w drugim z rzędu daje ona remis. Tym razem pomarańczowo-czarni zremisowali 1:1 z Górnikiem Polkowice.

Bramki padły w połowie, w której sytuacji do ich zdobycia było znacznie mniej. Więcej wypracowano w pierwszych 45 minutach, które mimo tego kończył bezbramkowy rezultat. Kilkukrotnie bramce przeciwnika zagrażali głogowianie. Po podaniu Dominika Piły niecelnie strzelał Miłosz Kozak. Podobnie było po uderzeniu Michała Michalca poprzedzonym dośrodkowaniem Roberta Mandrysza. Z kilkunastu metrów próbował jeszcze Damian Kowalczyk, a jeden z rzutów rożnych mógł wykończyć Robert Mandrysz, który z piłką przy nodze odważnie wjechał w pole karne, futbolówkę posyłając jednak tuż obok.
Po drugiej stronie groźnie zrobiło się po minimalnie niecelnej główce Eryka Sobkowa. To była jedyna okazja gości, bo przewaga Chrobrego z czasem bardzo mocno się zarysowała, choć nie została przekuta na zdobycze.

Bramki zobaczyliśmy po zmianie stron i obie drużyny właściwie wykorzystały swoje jedyne lepsze ku temu szanse. W 65 minucie Kajetan Szmyt odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym głogowian i trafił na 0:1. Chrobremu trzeba oddać, że potrafił błyskawicznie odpowiedzieć. 120 sekund później bramkarza Górnika pokonał Damian Piotrowski. „Świrek” blisko bramki był już w pierwszym sparingu z GKS-em Katowice, trafiając wtedy w słupek, ale najważniejsze, że tego pierwszego po powrocie gola już ma.
Remis wydaje się być sprawiedliwy, bo choć Chrobry miał więcej z przodu i zwłaszcza w pierwszej części umiał wyraźnie przycisnąć, to w drugich 45 minutach te różnice bardziej się zatarły.

Chrobry wystąpił jeszcze w niepełnym składzie. Poza kadrą byli Mateusz Abramowicz, Michał Ilków-Gołąb oraz Maksymilian Banaszewski. Dwaj pierwsi doleczają urazy, natomiast Banaszewski stopniowo jest wprowadzany do drużyny.

Teraz przed zespołem dwa dni treningowe. Po nich sobotni sparing z Błękitnymi Stargard. Początek o godz. 13.00 na trzeciej płycie.