3 Liga: Chrobry II Głogów - Carina Gubin 1:3

W 8 kolejce 3 Ligi na drugiej płycie w Głogowie lepsi rywale.
17-09-2022 06:00
Chrobry II przegrał z Cariną Gubin 1:3. Honorową bramkę dla głogowian zdobył bezpośrednio z rzutu wolnego Miłosz Jóźwiak.

Goście już w 8 minucie byli na prowadzeniu, a Bartka Szafera pokonał wtedy Yuya Kamon. W 21 minucie wstrzelił się Jakub Ryś i dość szybko głogowianie znaleźli się w trudnej sytuacji. Jeszcze w pierwszej połowie starali się z niej wyjść, ale żadnej z szans na złapanie kontaktu nie udało się wykorzystać. Piłkę po uderzeniu Miłosza Jóźwiaka obronił bramkarz Cariny, natomiast po strzałach Tomasza Wojciechowskiego najpierw przeszła obok słupka, a w późniejszej akcji od niego się odbiła.
W 61 minucie prowadzenie przyjezdnych podwyższył Dominik Więcek. Chrobremu trzeba jednak oddać, że taki wynik go nie podłamał i jak za karę nie wyczekiwał końca meczu, w którym mu nie szło. Do ostatniego momentu walczył o bramkę i parokrotnie było blisko celu. Po kolejnym strzale Miłosza Jóźwiaka interweniował Szymon Czajor, podobnie jak później po próbie Tymona Krawca, a gdy uderzał Tomasz Wojciechowski, głogowianie mieli z tego tylko rzut rożny. Dopiero w doliczonym czasie gry bezpośrednio z rzutu wolnego trafił Miłosz Jóźwiak i choć Chrobry przegrał to spotkanie, to z honorem.

O ile w następnym tygodniu pierwszy Chrobry pauzuje, o tyle drugą drużynę czeka sporo pracy. W środę o godz. 16.30 spotkanie 1/4 finału okręgowego Pucharu Polski z Sokołem Niechlów, a w sobotę o godz. 16.00 z Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Oba mecze odbędą się na obiektach rywali.

CHROBRY II GŁOGÓW – CARINA GUBIN 1:3 (0:2)