Jak przystało na prawdziwego kibica, z drużyną jest na dobre i na złe. Oto Tygrysek, klubowa maskotka Chrobrego Głogów. 

 

Ta sympatyczna postać jest z nami od 2010 roku. Zadebiutowała przy okazji prezentacji Chrobrego, 5 marca. To był zresztą huczny debiut, bo swoim wyjściem Tygrysek zapoczątkował występ klubowych drużyn, za co zebrał bardzo gorące brawa ze strony 2-tysięcznej publiki. Od tego momentu towarzyszy Chrobremu w lepszych i gorszych chwilach. Wspiera naszych piłkarzy, przed meczem symbolicznie przybijając z nimi „piątki”, a w jego trakcie kibicując z wysokości trybun. Sam zyskuje aprobatę ze strony najmłodszych.

Bez wątpienia Tygrysek Chrobrego szybko stał się ulubieńcem dzieci. Te zawsze gromadzą się w sporej grupie wokół dużego pluszaka. Zagadują, przytulają się, pozują do pamiątkowych zdjęć, zbierają autografy a w zamian otrzymują drobne słodkości i szczery uśmiech.

Tygrysek Chrobrego nie ogranicza się jednak tylko do meczów piłkarskich. Ani chęci ani energii nigdy mu nie brakuje, dlatego często rusza w miasto. Tym sposobem przy okazji Dnia Dziecka czy Dnia Mikołaja napotkanym na swojej drodze maluchom wręcza słodycze. Nie zapomina też o naszych Paniach w dniu ich święta, wtedy podróżując po ulicach miasta z garścią tulipanów. Obowiązkowo w pomarańczowym kolorze. Czasami stara się młodym uczniom urozmaicić zajęcia w szkole. Zabiera więc ze sobą piłkarzy, piłki do gry i garść upominków, które rozdaje przy okazji specjalnych wizyt w szkołach. I, jak zapewnia, nie zamierza zwolnić obrotów.

Obecnie Tygrysek Chrobrego to już gwiazda klubu, którą znają wszyscy. Miejmy nadzieję, że będzie świecić jak najdłużej.