Adam Kania trenerem bramkarzy w Chrobrym

Sztab szkoleniowy pierwszej drużyny wzmacnia Adam Kania, który od teraz będzie pełnił w nim funkcję trenera bramkarzy.
18-06-2024 07:11
autor: ŁJ
Adam Kania jest osobą bardzo dobrze znaną trenerowi Piotrowi Plewni, bo obaj mieli już okazję ze sobą współpracować w Odrze Opole. 41-letni Adam Kania był tam trenerem bramkarzy przez dziewięć lat. W pierwszym zespole pracował u boku kilku szkoleniowców, którzy w tym okresie prowadzili Odrę - nie tylko Piotra Plewni, ale też m.in. Mariusza Rumaka, Dietmara Brehmera czy Mirosława Smyły, a w klubowej Akademii odpowiadał za pracę z młodymi bramkarzami. Współpracę z obecnym trenerem Chrobrego ma prawo wspominać szczególnie dobrze, bo choć we wcześniejszych latach razem z Odrą prowadzoną przez innych szkoleniowców awansował do drugiej, a następnie pierwszej ligi, to za kadencji Plewni, w 2022 roku, Odra zajęła w lidze piąte miejsce i wzięła udział w barażach o awans do Ekstraklasy.
 
W ostatnim sezonie był trenerem bramkarzy Kotwicy Kołobrzeg, z którą po zajęciu drugiego miejsca w drugiej lidze awansował na zaplecze Ekstraklasy.  
 

Poza Odrą i Kotwicą, pracował też w MKS-ie Kluczbork i Piaście Gliwice. Przez te wszystkie lata dodatkowe doświadczenie zbierał na stażach w zagranicznych klubach, m.in. w FC Honka, Crystal Palace, Chievo Verona czy Hannover 96. Posiada najwyższe licencje dla trenerów bramkarzy UEFA Goalkeeper A i B. Aktywnie uczestniczy w konferencjach oraz kursach, także jako prelegent, dedykowanych tej trenerskiej dziedzinie.

Bardzo miło powitać nam nowego członka pierwszoligowego sztabu i pozostaje życzyć owocnej pracy.
 
Imię i nazwisko: Adam Kania.
Data i miejsce urodzenia: 23.03.1983, Opole.
Funkcja: trener bramkarzy.
Kluby w karierze: Odra Opole, Kotwica Kołobrzeg, MKS Kluczbork, Piast Gliwice.