Strzelecki początek roku

7:1 w pierwszym tegorocznym sparingu, a w nim gole czołowych zawodników, jak i debiutujących młodzieżowców.
18-01-2023 07:10
W ubiegłorocznym sparingu z Błękitnymi Stargard Chrobry pokonał rywali 6:0. Tym razem, choć już w zupełnie innym zestawieniu, jeszcze bardziej ten wynik podkręcił. Chrobry – Błękitni 7:1 w pierwszej z sześciu gier kontrolnych.

W meczu z Błękitnymi z powodu urazów udziału nie wzięli Michał Ilków-Gołąb, Paweł Tupaj, Oliver Praznovsky i Jakub Kuzdra. Dwaj pierwsi wracają do dyspozycji po wielomiesięcznych kontuzjach, dwaj ostatni nabawili się ich w trakcie przygotowań, ale w ich przypadku nie ma dużego zagrożenia. Poza kadrą na ten mecz byli też mający tylko i wyłącznie dzień treningowy Michał Michalec, Karol Dybowski oraz Mateusz Bochnak.

Szansę otrzymali za to młodzi z klubowej Akademii i Szkoły Mistrzostwa Sportowego, w tym debiutujący Natan Malczuk, Adrian Tworzydło czy Szymon Bartlewicz. Dwaj pierwsi swój występ zakończyli zresztą z bramką na koncie.
W pierwszych 45 minutach od strzeleckiej strony wykazał się Kamil Wojtyra. Stary rok zakończył na dwóch trafieniach w ligowym meczu ze Stalą Rzeszów, nowy zaczyna w identyczny sposób - od dwóch. Bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dołożył też Natan Malczuk i po 45 minutach Pomarańczowo-Czarni prowadzili 3:0.

W drugiej odsłonie powiększali bramkową przewagę. Dobrą dyspozycję napastników potwierdził Rafał Wolsztyński, który podobnie jak Kamil Wojtyra również dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Autorem najładniejszego trafienia był strzelający podcinką Sebastian Steblecki, a autorem ostatniego, ustalającego rezultat pojedynku Adrian Tworzydło. Wcześniej, przy stanie 4:0, gościom udało się wpisać na listę strzelców. Między słupkami głogowskiej bramki stał wtedy jeden z dwóch testowanych w tym pojedynku piłkarzy.

Drugi test zaplanowano na sobotę w Żmigrodzie. Tam o godz. 12.00 rozpocznie się spotkanie z drugoligowym KKS-em Kalisz.