Kolejny debiut młodzieżowca i trzecia zimowa wygrana

Chrobry pokonał Lechia II Poznań 3:0 w ostatnim przed ligą meczu sparingowym.
04-02-2023 05:13
Spotkanie rozgrywano w Grębocicach i w związku z tym, że odwołane zostało niedzielne z Zagłębiem Lubin, w sobotę zdecydowano się zagrać 4x30 minut. W ten sposób wystąpili wszyscy piłkarze przewidziani na weekendowy, wstępnie planowany dwumecz, a duża część zawodników zagrała po 60 i więcej minut.

Chwilę Chrobremu zajęło zanim wkręcił się w obroty. Mogło to wynikać z faktu, że zespół dopiero w tym tygodniu opuścił sztuczną nawierzchnię, a ten sparingowy występ, nie licząc kilku treningów, był pierwszym w tym roku na naturalnej trawie. Prowadzenie objął Lech, ale pierwsza część i tak skończyła się na remisie. W 27 minucie dośrodkowania Mateusza Machaja nie od razu udało zamienić się na gola, ale głogowianie utrzymali się przy piłce, a tę do środka wpakował Artur Bogusz.

W podobny sposób Pomarańczowo-Czarni strzelili na 2:1. Ten gol też padł po wrzutce Mateusza Machaja z narożnika boiska, a głową bramkarza Lecha II pokonał kolejny z obrońców, tym razem Michał Michalec.
W tamtym okresie głogowianie nabrali większej pewności i wyraźniej przeważali. Jeszcze przed upływem 60 minuty mogli zresztą prowadzić wyżej. Swoje okazje mieli Mateusz Machaj, Jakub Górski czy Mavroudis Bougaidis. Jakub Górski ostatecznie i tak się wstrzelił, już w 60 minucie, tuż przed zejściem na kolejną przerwę. Z drugiej strony strzeleckie szanse stwarzali też rywale, a wobec nich po jednej bardzo dobrej interwencji zaliczyli Karol Dybowski z Bartkiem Szaferem. Obrona dziś nie tylko strzelała, ale swoje robiła też w defensywie.

W kolejnych partiach tego meczu szanse dostawali również młodzi zawodnicy. Po raz pierwszy trener Marek Gołębiewski przyglądał się Maciejowi Maćkowiakowi, który mimo sparingowego debiutu mógł czuć się raźniej za sprawą licznych występów kolegów z Akademii Piłki Nożnej i Szkoły Mistrzostwa Sportowego: Miłosza Jóźwiaka, Bartka Szafera, Eryka Pieczarki, Natana Malczuka czy Alberta Zarównego.

Na 3:1 z Lechem Chrobry II zakończył serię zimowych sparingów. Wcześniej pokonywał Błękitnych Stargard 7:1, remisował z Lechią Zielona Góra 1:1 i wygrywał z Górnikiem Polkowice 2:1. Kolejny występ będzie już o ligową stawkę. W sobotę inauguracja rundy wiosennej w Fortuna 1 Lidze i wyjazd do Gliwic na pojedynek z Ruchem Chorzów.