Druga sparingowa wygrana

W pierwszej Patryk Mucha, w drugiej Robert Mandrysz i Chrobrym ze zwycięstwem 2:0 nad Odrą Bytom Odrzański.
05-07-2023 08:04
Chrobry szybko mógł objąć prowadzenie, ale po dograniu Pawła Tupaja i główce Mikołaja Lebedyńskiego piłka po dłoniach interweniującego Bartka Szafera - w nowym sezonie bramkarza Odry - otarła poprzeczkę i opuściła plac gry. Głogowianie wykorzystali jednak kolejną okazję. W 15 minucie tym razem będący z drugiej strony Szymon Bartlewicz posłał futbolówkę w stronę bramki, a z bliska akcję wykończył nabiegający Patryk Mucha. Pomarańczowo-Czarni w tej części mieli jeszcze jedną świetną okazję, gdy w samej końcówce podanie Patryka Muchy do Pawła Tupaja zakończyło się zagraniem ręką przez zawodnika Odry i rzutem karnym. Dokładnie w 44 minucie piłkę na jedenastym metrze ustawił Rafał Wolsztyński, lecz w tej sytuacji góra był broniący Bartek Szafer.

W drugiej odsłonie Chrobry efektownie podwyższył swoje prowadzenie. W 61 minucie po dośrodkowaniu Mateusza Machaja z rzutu rożnego bardzo ładną główką popisał się Robert Mandrysz i od tego momentu głogowianie wygrywali 2:0.
Do samego końca wynik nie uległ zmianie, choć mógł za sprawą między innymi Mateusza Machaja i Kamila Wojtyry. Piłkę po strzale Mateusza odbił golkiper gości, w tej połowie już nie Bartek Szafer, a uderzenie Kamila było niecelne.

Tym samym Chrobry z drugim sparingowym zwycięstwem w drugiej letniej grze kontrolnej. Dwóch było też zawodników testowanych, a spośród członków kadry poza nią był Jaka Kolenc.

W sobotę sparing numer 3, tym razem w Grodzisku Wielkopolskim i z drugim po Koronie Kielce rywalem z Ekstraklasy - Wartą Poznań.