Chrobry II Głogów - Stal Brzeg 4:5

Po bardzo emocjonującym meczu górą goście. Zadecydowały ostatnie minuty, podczas których głogowianie grali w dziesięciu.
05-03-2023 01:48
Na inaugurację rundy wiosennej Chrobry II przegrał ze Stalą Brzeg 4:5. Pomarańczowo-Czarni prowadzili jeszcze w 87 minucie, ale końcówce minuty z czerwoną kartką Marcela Jaszczyka i dwoma golami gości okazały się kluczowe.

Zespół Chrobrego częściowo wsparto pierwszoligowcami i przy ich udziale po pierwszych 45 minutach był na prowadzeniu. W 7 minucie w polu karnym sfaulowany został Dmytro Bilonoh, a z jedenastego metra wstrzelił się Patryk Mucha. W 20 minucie wynik podwyższył zdecydowanym wejściem w szesnastkę Mateusz Ozimek. Goście też wywalczyli rzut karny i w taki sposób odpowiedzieli w 39 minucie, kiedy to Bartka Szafera pokonał Dominik Bronisławski.
Drugą część głogowianie zaczęli tak samo dobrze, jak pierwszą. Przebojowe wejście zaliczył wprowadzony w przerwie Adrian Marciniak, który w 47 minucie wykorzystał wyjście na czystą pozycję. Rywale jednak nie odpuszczali i zrobili użytek z dwóch stałych fragmentów gry. W 58 minucie bezpośrednio z rzutu wolnego bramkę zdobył Jakub Czajkowski, a 66 minucie trzecią w meczu, a drugą dla Stali jedenastkę na wyrównującego gola zamienił raz jeszcze Dominik Bronisławski.
Pomarańczowo-Czarni zdołali wyjść z opresji, bo na 10 minut przed końcem skuteczną główką popisał się Adrian Marciniak. Już wtedy, przy wyniku 4:3, w tym spotkaniu działo się bardzo dużo i jego wydarzeniami można obdzielić kilka innych, ale jeszcze więcej wydarzyło na samym finiszu. W 87 minucie drugą żółtą kartką ukarano Marcela Jaszczyka, a grający w dziesięciu Chrobry stracił dwa gole. W 88 minucie wyrównał Marcin Wdowiak, natomiast już w doliczonym czasie wygraną Stali zapewnił Maksymilian Podgórski.

Chrobry po raz drugi w tym sezonie przegrywa ze Stalą i po raz drugi w samej końcówce. Jesienią zespół z Brzegu wygrał 1:0 po bramce w 88 minucie, zresztą w wykonaniu tego samego zawodnika – Maksymiliana Podgórskiego. Szykuje się ciężka runda wiosenna i taki też będzie kolejny mecz, w którym 15. obecnie Chrobry zmierzy się na wyjeździe ze 11. Stilonem Gorzów.

CHROBRY II GŁOGÓW – STAL BRZEG 4:5 (2:1)
1:0 Mucha 7 (k)