CHROBRY II W 3 LIDZE!

Tym razem baraże dla nas! Chrobry II po wygranej z Lechią Dzierżoniów awansował do 3 Ligi!
11-06-2022 06:39
Grając w dziesiątkę od 3 minuty Chrobry II Głogów wyszedł zwycięsko z drugiego meczu barażowego. Po bramce Miłosza Jóźwiaka Pomarańczowo-Czarni pokonali Lechię Dzierżoniów 1:0 i uzyskali historyczny dla klubu awans do 3 Ligi.

Mecz przy Wita Stwosza był niebywały i pokazał piękno piłki nożnej. Już w 3 minucie czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję rywalu zobaczył Natan Malczuk. Chrobry więc na samym starcie miał dodatkowo utrudnione zadanie, ale nie złożył broni i szukał swoich szans. W pierwszej lepszej sytuacji w boczną siatkę trafił Miłosz Jóźwiak, lecz kolejną pewnie wykorzystał. W 19 minucie, po efektownej akcji z kilkoma podaniami i piłce, którą wyłożył Toshiya Inoue, najlepszy strzelec drużyny i zarazem zachodniej 4 Ligi dał głogowianom prowadzenie.

Siłą rzeczy Pomarańczowo-Czarni nie mieli wielu okazji, ale grali bardzo ambitnie, charakternie i zorganizowanie. Buforem bezpieczeństwa okazał się Bartek Szafer, który świetnie bronił zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie. Gdyby po wybierano zawodnika meczu, kto wie, być może ten tytuł powędrowałby właśnie do niego.

Końcówka to prawdziwy horror. Lechia długo utrzymywała się na połowie Chrobrego, atakowała i miała stałe fragmenty, a sędzia przedłużył spotkanie o siedem minut. Gdyby jednak goście doprowadzili do wyrównania, co mogli zrobić, mogłoby to być krzywdzące wobec niezwykle ambitnej postawy młodych zawodników Chrobrego, którzy tak grając w takich okolicznościach zasłużyli sobie na to zwycięstwo i awans.

Gratulujemy całej drużynie oraz trenerom Sebastianowi Górskiemu i Tomaszowi Trznadlowi!

CHROBRY II GŁOGÓW – LECHIA DZIERŻONIÓW 1:0 (1:0)
1:0 Jóźwiak 19

CHROBRY II: Szafer – Malczuk, Wawrzyniak, Zarówny, Jandziak, Inoue (90 Bartlewicz), Marciniak (66 Zygmunt), Pieczarka (83 Antkowiak), Krawiec, Jóźwiak (64 Galas), Jaszczyk (46 Jurgo).

LECHIA: Szady – Juraszek, Jaros (59 Zatwarnicki), Chlipała (46 Miazga), Łazarowicz, Elton (61 Marcjan), Ciarkowski, Orłowski (72 Andrade Silva), Rzepski, Sadowski, Rytko.

ŻÓŁTE KARTKI: Jaszczyk, Pieczarka – Juraszek, Sadowski, Zatwarnicki.

CZERWONE KARTKI: Malczuk 3 (Chrobry – za faul).

Pierwszy mecz: 0:0