3 Liga: Chrobry II jedzie do Nysy

Chrobry II gra dziś w Nysie z miejscową Polonią.
10-09-2022 07:34
Zwycięstwo z Miedzią II Legnica po golu w 74 minucie, następnie wygrana z Odrą Wodzisław po bramce w 90 minucie – drugi Chrobry coraz pewniej czuje się w 3 Lidze, w której w tym sezonie debiutuje, ale droga jeszcze długa. Dziś staje na niej Polonia Nysa. Mecz 7 kolejki rozpocznie się o godz. 16.00 w Nysie.

Po sześciu kolejkach Polonia zajmuje 11 miejsce. Do tej pory odniosła dwa zwycięstwa pokonując Carinę Gubin 4:1 i LKS Goczałkowice Zdrój 2:1. Ostatnia wygrana miała miejsce 17 sierpnia i od tamtego momentu zespół trenera Łukasza Czajki w trzech występach zdobył jeden punkt. W ostatniej kolejce Polonia przegrała z Gwarkiem Tarnowskie Góry 2:3, w podobnych okolicznościach, w jakich zwycięstwo z Odrą odniósł Chrobry II, bo po decydującym trafieniu w 90 minucie. Takie okoliczności zwykle zostawiają jakiś ślad, więc o ile więc głogowianie mogą być tym jeszcze bardziej napędzeni, o tyle po rywalach może być widać chęć odkucia się.

Głogowska ofensywa chcąc przedłużyć serię będzie musiała napracować się w starciach m.in. z Pawłem Sasinem. To najbardziej doświadczony zawodnik Polonii i zarazem pewniak w jej składzie. Jeszcze w ubiegłym sezonie był on graczem Arki Gdynia, a w karierze uzbierał ponad 200 występów w Ekstraklasie, a konfrontacja z drużynami mającymi oparcie w takich graczach to cenne doświadczenie dla młodzieży Chrobrego.