DZIEŃ MECZU: Miedź Legnica - Chrobry Głogów

Dzień derbowy! Po raz 59. Chrobry Głogów i Miedź Legnica staną do walki o ligowe punkty. Mecz 10 kolejki Fortuna 1 Ligi rozpocznie się o godz. 15.00 w Legnicy.
30-09-2023 12:03
autor: ŁJ
Kiedy obie ekipy grały ze sobą po raz ostatni w sezonie 2021/22, mecze należały do wyrównanych (0:0 w Głogowie i 1:0 w Legnicy), ale też oba zespoły były wysoko w tabeli. Miedź awansowała wtedy do Ekstraklasy, Chrobry natomiast do finału baraży. W tym w tabeli jest obecnie większy rozstrzał, bo legniczanie zamykają szóstkę, a Pomarańczowo-czarni pozostają na 18 pozycji. Jeszcze co innego mówi aktualna forma drużyn. Chrobry w trzech ostatnich kolejkach zdobył siedem punktów, Miedź w tym samym okresie - choć wcześniej była liderem rozgrywek - tylko jeden. Biorąc dodatkowo pod uwagę specyfikę derbowej rywalizacji trudno cokolwiek przed tym meczem wyrokować.
Kibice Chrobrego, którzy licznie wybierają się do Legnicy wesprzeć Pomarańczowo-Czarnych, liczą jednak, że bardziej przemówi dyspozycja ich zespołu. Dobrych wiadomości nie brakuje, a są nimi strzelecka skuteczność Mikołaja Lebedyńskiego, powrót po kontuzji Szymona Bartlewicza czy ogólna forma obrońców, którzy w trzech minionych kolejkach pozwolili na stratę tylko dwóch bramek.

Transmisja z meczu w Polsat Sport News. Możesz też aktywować jednorazowy dostęp do meczu - PRZEJDŹ DO STRONY TRANSMISJI