KOLEJKA POKAZAŁA, ŻE WIELE MOŻE SIĘ WYDARZYĆ

12 goli w ostatnim kwadransie. Podsumowanie emocjonującej 26 kolejki.
03-04-2022 09:00
W aż czterech meczach decydujące o remisie lub wygranej bramki padły w 89 lub 90 minucie, a w sumie 12 goli zdobyto w ostatnim kwadransie. Liga niedługo wejdzie w decydującą fazę i robi się coraz ciekawsza.

Chrobry po remisie z Puszczą najbliższych kilka dni spędzi na piątym miejscu. Trzecia jest teraz Arka Gdynia, która po golu Huberta Adamczyka w 89 minucie z rzutu karnego wygrała 3:2 ze Skrą Częstochowa, a czwarte miejsce zajmuje Korona Kielce (2:2 w Nowym Sączu). Skra jest najbliższym, czwartkowym rywalem głogowian.

O ile Miedź Legnica pewnie trzyma się pierwszej lokaty, o tyle różnice punktowe pomiędzy zespołami z innych miejsc są znacznie mniejsze. Otwierająca strefę barażową Arka ma 42 punkty, zamykający ją ŁKS Łódź 38, a 10. Podbeskidzie Bielsko-Biała 36. Z każdą kolejką powinno być jeszcze ciekawiej, także z udziałem Chrobrego, którego czekają bezpośrednie pojedynki m.in. z Koroną Kielce i ŁKS-em Łódź.

Na Podbeskidziu na chwilę obecną zamyka się grupa mogąca powalczyć o baraże, bo 11. Resovia Rzeszów ma już sześć punktów mniej od „Górali”. W tej części bardziej trzeba uważać na strefę spadkową, przy której emocje zapewnia Górnik Polkowice. Polkowiczanie po golu Mariusza Szuszkiewicza w 90 minucie wygrali w Katowicach 2:1, to ich drugie zwycięstwo z rzędu, i dają sygnał, że pomimo kilku punktów straty do bezpiecznej pozycji walczy się do końca. Ta kolejka z bramkami w ostatnich minutach też to potwierdziła. Bez względu na to czy ktoś w niej punkty w takich okolicznościach stracił czy zyskał, wie że jeszcze wiele może się wydarzyć, a broni się nie składa.