F1L: niezmienna sytuacja Chrobrego

Dwa tygodnie przerwy od ligi. Do tego czasu Chrobry pozostanie na ósmym miejscu w tabeli.
21-03-2023 07:20
24 kolejka nie zmieniła sytuacji głogowian, którzy po remisie z Zagłębiem Sosnowiec utrzymali ósmą pozycję. Podbeskidzie Bielsko-Biała uratowało punkt w meczu z Puszczą Niepołomice po rzucie karnym, którego w 89 minucie wykorzystał Joan Roman. Zremisowała też Arka Gdynia, i też po skutecznej jedenastce – 1:1 w Opolu zapewnił Hubert Adamczyk. Te dwa rezultaty oznaczają, że Pomarańczowo-Czarni nadaj mają tylko punkt straty do siódmej lokaty i trzy do szóstej. Ale… w perspektywie wyjazdowe stracie z Wisłą Kraków. „Biała Gwiazda” wygrywając ze Skrą Częstochowa 3:0 odniosła już szóste zwycięstwo z rzędu i o ile przed startem rundy można było mówić o chęci wywalczenia przez nią chociaż baraży, o tyle teraz realny stał się nawet jej bezpośredni awans.

Chrobry nie wygrywa od czterech kolejek, ale jego miejsce pewnie chciałyby zająć zespoły z miejsc spadkowych. Po piątym z rzędu spotkaniu bez wygranej ostatnie miejsce zajmuje Chojniczanka Chojnice, przedostatnia jest Skra Częstochowa, a w tej serii najwięcej ugrała Sandecja Nowa Sącz, która dzięki bramce Tomasza Boczka w 84 minucie dającej zwycięstwo 3:2 w pojedynku z GKS-em Tychy jest tuż za kreską. Po tym meczu z funkcją trenera GKS-u pożegnał się Dominik Nowak. To trzecia taka zmiana na ławce w trakcie trwania rundy wiosennej.