Awans do dziesiątki. Sytuacja w tabeli po 3 kolejce

Chrobry na 10 pozycji po pierwszym ligowym zwycięstwie.
01-08-2022 05:48

Nie tylko Chrobry odniósł w 3 kolejce Fortuna 1 Ligi pierwsze zwycięstwo. Z pierwszego kompletu cieszyli się też zawodnicy Stali Rzeszów (1:0 z Górnikiem Łęczna) i GKS-u Tychy (2:0 z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza). Wszystkie te ekipy poprawiły swoje położenie w tabeli i mają po 4 punkty, co jest na tym etapie najczęstszym dorobkiem wśród ligowców. Tyle punktów ma w sumie siedem ekip.

Zacięta rywalizacja jest też na boisku, bo w czterech spotkaniach jedna z drużyn wygrywała różnicą jednego gola, a piąte to bezbramkowy remis. W dodatku w całej serii sędziowie pokazali siedem czerwonych kartek. Chyba najmocniej odczuła to Odra Opole, która straciła Jakuba Szreka w 31 minucie przy stanie 0:0 (początkowo obejrzał on żółte kartkę, ale po analizie VAR decyzję zmieniono na niekorzyść piłkarza). Siedem minut później Zagłębie Sosnowiec prowadziło już 3:0, a cały mecz wygrało 4:1. Odra jest jedynym zespołem bez punktu i zamyka tabelę.

Na czele ligi dwa teamy z województwa śląskiego. Pierwsze jest Zagłębie Sosnowiec, drugi Ruch Chorzów.