F1L: podsumowanie 4 kolejki

Pierwszoligowa tabela po 4 kolejkach.
14-08-2023 06:53
Zmniejszyła się liczba zespołów bez pierwszego w sezonie kompletu punktów. Premierowe zwycięstwo ma już za sobą Resovia Rzeszów, która po bramce Macieja Górskiego wygrała w Sosnowcu 1:0. Pierwszej wygranej dorobiła się też Arka Gdynia pokonując Stal Rzeszów 3:2. Wszystkie gole w tym meczu padły w trakcie pierwszych 45 minut. Przełamanie ma za sobą ponadto Górnik Łęczna. Z drugiej jednak strony nadal aż pięć ekip jeszcze nie miało okazji pocieszyć się z wywalczenia pełnej puli.

Trzy zespoły, które poniosły porażkę w tych spotkaniach, Zagłębie, Stal i Chrobry, będą w najbliższym czasie rywalizować o wydostanie się z czerwonej strefy. Być może nawet bezpośrednio, bo dwa z nich - Chrobry i Stal - zmierzą się ze sobą w 6 kolejce i już teraz wiadomo, że dla obu teamów będzie to bardzo ważny pojedynek.

Najbliższy rywal Chrobrego, Polonia Warszawa, nie dała rady Miedzi Legnica. Dźwignęła się z wyniku 1:3, doprowadzając w 82 minucie do wyrównania, ale 120 sekund później zwycięskiego gola zdobyli legniczanie. W tabeli Polonia ma trzy punkty więcej od głogowian, którzy w sobotę mają dobrą okazję na doskok.