F1L: cztery zwycięstwa, czwarte miejsce

Po czwartym ligowym zwycięstwie z rzędu Chrobry na czwartym miejscu w tabeli.
07-11-2022 10:59
Dwanaście punktów Chrobrego w pięciu ostatnich kolejkach to drugi najlepszy wynik w lidze. Dzięki niemu Pomarańczowo-Czarni stopniowo przesuwają się w tabeli i przed ostatnią jesienną kolejką są na czwartej pozycji. W niedzielnym meczu ze Stalą Rzeszów wystarczy im punkt, aby być pewnym obrony tej wysokiej pozycji.

O jeden punkt więcej w ostatnich pięciu seriach ma ŁKS Łódź, który teraz skorzystał na porażce Puszczy Niepołomice w Głogowie, samemu wygrywając w Opolu po bramce w 84 minucie, i objął pozycję lidera.

W 17 kolejce największa niespodzianka to wysoka wygrana Sandecji Nowy Sącz, która pokonała Zagłębie Sosnowiec 4:1. Sandecja nadal zamyka tabelę, ale ma już tylko dwa punkty straty do bezpiecznej pozycji.

Najbliższy rywal Chrobrego – Stal Rzeszów miał ciężko z twardą obroną Skry Częstochowa, ale mur skruszył w 75 minucie pięknym uderzeniem z dystansu Bartłomiej Poczobut. Stal jest dziewiąta i mocno powalczy w Głogowie, bo ma szansę na awans do strefy barażowej.  Dla Skry to już ósma porażka z rzędu i razem z Sandecją oraz Chojniczanką Chojnice znajduje się na miejscach spadkowych.