F1L: podsumowanie 25 kolejki

04-04-2023 07:46
Ciągła obecność na ósmym miejsce to efekt wypracowanego wcześniej dorobku, ale też rywali z sąsiedztwa, którzy również zmagają się z trudami ligi i nie punktują regularnie. W meczu, w którym trzy bramki padły w ciągu ośmiu minut, Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało ze Stalą Rzeszów 2:2. Wobec tego strata głogowian do siódmych „Górali” to wciąż dwa punkty, a Stal pozostaje z jednym mniej tuż za Chrobrym.

Zwiększył się co prawda dystans do szóstki, ale nieznacznie. Arka Gdynia podzieliła się punktami z GKS-em Katowice (2:2), więc Pomarańczowo-Czarnym do szóstki brakuje czterech punktów.

Teraz wspomniane Podbeskidzie czeka trudny mecz z Ruchem Chorzów, a Chrobry ma okazję zmienić swoje położenie. Czwartkowy rywal głogowian, Sandecja Nowy Sącz, jest po trudnej do przełknięcia porażce ze Skrą Częstochowa 1:2 po stracie bramek w 80 i 85 minucie.