F1L: koniec na 9 miejscu. Podsumowanie 34 kolejki

Na samym finiszu Pomarańczowo-Czarni przesunęli się w tabeli na dziewiąte miejsce i na nim kończą dziewiąty z rzędu sezon na pierwszoligowym poziomie.
05-06-2023 08:48
Przeskok w tabeli z dziesiątej na dziewiątą pozycję dał zwycięski gol Jakuba Górskiego w Niepołomicach oraz potknięcie GKS-u Katowice, który tracąc gola w 90 minucie zremisował z Chojniczanką Chojnice 3:3.

Awans do Ekstraklasy już wcześniej uzyskał ŁKS Łódź, a teraz dołączył do niego Ruch Chorzów, który utrzymał drugie miejsce dzięki wygranej z GKS-em Tychy po golu Daniela Szczepana. O ostatnie wolne miejsce powalczą w barażach Wisła Kraków z Puszczą Niepołomice i Bruk-Bet Termalica Nieciecza ze Stalą Rzeszów.

Ruch z trzecim awansem z rzędu, Puszcza z historycznym dla siebie sukcesem akurat w sezonie 100-lecia oraz Stal jako beniaminek to pozytywne zaskoczenia tej edycji rozgrywek. Najbardziej żałować mogą w Gdyni i Bielsku-Białej. Podbeskidzie i Arka uchodziły za faworytów przynajmniej do baraży, a ostatecznie kończą tuż poza szóstką. W ostatniej kolejce Górale, choć przegrywali już 0:3, pokonali Resovię Rzeszów 4:3, ale to nie wystarczyło. Arka natomiast przegrała w Niecieczy 1:2 tracąc bramkę w 90 minucie.