Fortuna 1 Liga: podsumowanie 7 kolejki

Po 7 serii spotkań Chrobry na 13 miejscu w tabeli.
23-08-2022 08:28
autor: ŁJ
Chrobry po wygranej w Sosnowcu odparł ataki z dołu tabeli, bo dwa zespoły tuż za nim wygrały swoje spotkania i mogły wyprzedzić głogowian. Teraz szykuje się do piątkowego pojedynku z Wisłą Kraków, która obroniła pozycję lidera.

Wisła pokonała Skrę Częstochowa 3:0 i z 16 punktami na koncie jest pierwsza. Do tej pory poniosła tylko jedną porażkę, a Chrobry powalczy o to, aby być drugim po GKS-ie Tychy zespołem pokonującym krakowian.

Pomarańczowo-Czarni dzięki kompletowi przywiezionemu z Sosnowca mają niewielką stratę trzech punktów do górnej połowy tabeli, ale cały czas muszą patrzeć za siebie. O ile przewaga nad ostatnią dwójką wynosi cztery punkty, o tyle nad 16. Sandecją tylko dwa.

W strefie spadkowej są Resovia Rzeszów, Górnik Łęczna i Sandecja Nowy Sącz. Wszystkie te ekipy nie wygrały jeszcze żadnego ze spotkań. W tej kolejce najdalej tego była Sandecja, która w poniedziałek przegrała z GKS-em Tychy 0:5. Natomiast najbliżej nie tyle wygranej, co zapunktowania Górnik, który przegrał z Chojniczanką Chojnice dopiero po golu w 88 minucie.