Drugie "zimowe" zwycięstwo

Bramka Mavroudisa Bougaidisa w samej końcówce, debiut Jakuba Korolewicza i 2:1 z Górnikiem Polkowice.
28-01-2023 12:53
Trener Marek Gołębiewski zdecydował się na zabranie do Polkowic węższej grupy, a większość piłkarzy spośród 17-osobowej kadry rozgrała już nie 45 minut, a większą część meczu. Ponadto okazję debiutu otrzymał nastoletni Jakub Korolewicz. Wychowanek, z którym Chrobry podpisał niedawno kontrakt wszedł w drugiej połowie, zastępując w bramce Karola Dybowskiego.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, choć obie strony miały ku temu swoje okazje. Początkowo zagrożenie stwarzali gospodarze, ale z czasem to Chrobry mógł objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu Mateusza Machaja z rzutu rożnego niecelnie główkował Michał Michalec, nieznacznie niecelny był też strzał Sebastiana Stebleckiego z kilkunastu metrów.

W drugiej odsłonie na boisku pojawił się m.in. zawodnik przebywający w Chrobrym w charakterze testów i to on po udanej próbie zza szesnastki dał drużynie prowadzenie. Górnik wyrównał robiąc użytek ze stałego fragmentu gry. Po dośrodkowaniu z narożnika wstrzelił się Mariusz Idzik. Tyle że Chrobry zrewanżował się tym samym. Już w samej końcówce, w 89 minucie, dobrą piłkę z rzutu rożnego posłał w pole karne Mateusz Machaj, a bliżej bramki dobrze odnalazł się Mavroudis Bougaidis i zapewnił Pomarańczowo-Czarnym drugie tej zimy sparingowe zwycięstwo.

Do ligi już tylko dwa tygodnie i po drodze dwa zaplanowane na kolejny weekend sparingi: z Lechem II Poznań oraz Zagłębiem Lubin.