Jak punktował Chrobry?

Sprawdzamy, jak Pomarańczowo-Czarni punktowali z ligowcami z poszczególnych miejsc tabeli.
23-11-2022 11:28
Chrobry nie przegrał ani jednego meczu z zespołami z miejsc 9-18, czyli w większości z drugiej połowy ligowej tabeli. W meczach z drużynami, które obecnie zajmują te pozycje, wywalczył 25 na 33 możliwe do zdobycia punkty, a to 75-procentowa skuteczność.

To potwierdza, że zespół trenera Marka Gołębiewskiego zasłużył na przebicie się do górnej części stawki i w tym stopniowym przebijaniu się z miejsc najniższych do najwyższych nie ma przypadku.
Wyżej o punkty siłą rzeczy było trudniej, chociaż udało się wygrać dwa spotkania z pierwszą ósemką – z Puszczą Niepołomice, która teraz jest druga, a  w tamtym momencie była liderem, 1:0 i z Arką Gdynia 4:3. O tych wygranych przesądzały bramki zdobywane w końcówce, kolejno Rafała Wolsztyńskiego w 80 minucie oraz Miłosza Jóźwiaka w 90 minucie. Po tym widać, że im wyżej, tym trudniej i podobnych trudności należy spodziewać się w dalszej części sezonu.