MIMO KOMPLIKACJI CHROBRY UTRZYMUJE PIĄTKĘ

Chrobry wyrobił sobie wcześniej taki handicap, że mimo kilku potknięć pozostaje w czołowej piątce ligi.
11-04-2022 10:01
Dwie pierwsze drużyny tracą punkty, a trzy ostatnie je zdobywają. 27 kolejka Fortuna 1 Ligi pokazała, że im bliżej końca, tym coraz trudniej rywalizować z zespołami, które za wszelką cenę chcą wywalczyć utrzymanie.

Nie tylko Chrobry stracił punkty z takim przeciwnikiem, ale też Miedź Legnica. Miedzianka przegrała ze Stomilem Olsztyn 1:2 i była to jej pierwsza porażka od września i meczu ze… Stomilem. Legniczanie przegrali wtedy ze Stomilem 0:3, a później przez długie miesiące seryjnie punktowali, aż do kolejnego starcia z drużyną z Olsztyna.

Skra Częstochowa rywalizowała z Widzewem Łódź na stadionie RTS-u w roli gospodarza i sam tytuł wystarczył, bo zremisowała 2:2 - tylko dlatego, że w ostatniej minucie bramkę dla łodzian zdobył Mariusz Holik. Punkt z Tychów wywiózł też Górnik Polkowice. Jeszcze tylko brakowało, by Arka Gdynia przegrała w Niepołomicach, ale mimo że Puszcza prowadziła 2:1, gole Arkowców w 60 i 72 minucie pozwoliły odmienić losy. Tak czy inaczej za nami obfita pod względem niespodzianek kolejka.

Po 27 serii Chrobry zajmuje 5 miejsce i czeka na sobotni mecz z czwartą Koroną Kielce, do której traci 7 punktów. Dla Pomarańczowo-Czarnych to duża szansa na zmniejszenie dystansu do jeszcze wyższych lokat. Trzeba też uważać na niższe, bo szósty ŁKS ma tyle samo punktów, a Sandecja Nowy Sącz z Odrą Opole o jednego mniej. Poza Koroną, głogowianie mają w tym miesiącu na rozkładzie ŁKS, Resovię i Miedź, więc sobotni pojedynek otwiera bardzo znaczące dla Chrobrego tygodnie.