Podsumowanie 33 kolejki Fortuna 1 Ligi

Jesteśmy po przedostatniej kolejce i do końca ostatnia prosta, która w przypadku Chrobrego oznacza walkę przynajmniej o utrzymanie obecnie zajmowanego 10 miejsca.
30-05-2023 01:42
W 33 kolejce definitywnie z ligą pożegnała się Skra Częstochowa. W poniedziałek przegrała z Puszczą Niepołomice 0:3, ale już przed meczem była pewna tego, że żaden wynik nie zmieni sytuacji. Tym znamy komplet spadkowiczów, którymi w kończącym się sezonie są Chojniczanka Chojnice, Sandecja Nowy Sącz i Skra Częstochowa.

Chrobry po remisie z Górnikiem Łęczna jest dziesiąty i mając za sobą ustępujące na dwa punkty Zagłębie Sosnowiec powalczy o utrzymanie się na tej pozycji. Przy sprzyjających okolicznościach może ją jeszcze poprawić, gdyż dziewiąty GKS Katowice ma tyle samo punktów.

Wydarzeniem kolejki była wygrana GKS-u Katowice z Ruchem Chorzów 2:1 po bramce byłego zawodnika Chrobrego – Dominika Kościelniaka w 90 minucie. Ruch przegrał derby, choć utrzymał drugie miejsce, bo jego potknięcia nie była w stanie wykorzystać Wisła Kraków. Krakowianie prowadzili z Zagłębiem Sosnowiec od drugiej minuty, a jednak skończyli ten występ nawet bez punktu, w takim momencie. Różnice punktowe pomiędzy ekipami bijącymi się o bezpośredni awans są niewielkie, tako samo jak pomiędzy tymi rywalizującymi o szóstą lokatę. Głogowianie skupiają się na innej części tabeli, ale mimo wszystko w tę górną są zamieszani, bo na zakończenie ligi w sobotę zagrają na terenie drużyny mającej szansę na wicelidera – Puszczy Niepołomice.