#CHRODR: przed tym meczem szczególna ostrożność

Choć Odra Opole zajmuje 17 miejsce w tabeli, trzeba zachować szczególną ostrożność przed tym meczem. Tym bardziej, że wcześniejsze spotkania z innymi zespołami z miejsc spadkowych były zacięte – z Sandecją skończyło się na 1:0, a z Resovią na 1:1.
02-10-2022 10:53

Rywal po przełamaniu

Choć Odra Opole sezon zaczęła od czterech porażek z rzędu, wydaje się, że najgorsze spotkało ją później. W sierpniu i wrześniu również poniosła cztery klęski w jednej serii, ale z gorszym bilansem bramkowym (wtedy 3:9, później 1:8), czyli w trzech występach nie zdobyła ani jednej bramki. Tyle że to wszystko już za nią. Przełamała się w ostatniej kolejce pokonując Skrę Częstochowa 1:0 po golu Mateusza Kamińskiego w 84 minucie, więc przez dwa tygodnie przed rywalizacją w Głogowie mogła przygotowywać się z większym optymizmem.

- Jednym meczem nie zmienimy tego, co się wydarzyło, ale to dobry prognostyk przed tym, co nas czeka - mówił po Skrze trener Odry Piotr Plewnia.

Poza tym, przełamując niemoc z początku sezonu potrafiła pójść za ciosem i do 4:2 z Sandecją dołożyć jeszcze 1:1 z Resovią oraz 2:1 z Arką.

Wzmocnienie przed Chrobrym

12 zdobytych bramek to nie jest najmniejsza ich liczba w lidze, ale w większości spotkań Odra strzelała co najwyżej jedną, a cztery gole padły z rzutów karnych. Jeszcze przed poniedziałkowym spotkaniem dokonano jednak wzmocnienia ofensywy, pozyskując Michała Bednarskiego. Głogowianin i były zawodnik Chrobrego jest po kontuzji, po której opuścił zespół Miedzi Legnica. W Opolu zameldował się przed dwoma tygodniami, wystąpił w sparingu, czas powinien działać na jego korzyść, a przed „własną” publicznością w przypadku szansy będzie chciał się pokazać.

Takie mecze bywają cięższe

Ciężko gra się z zespołami, które próbują wydostać się ze strefy spadkowej i mieliśmy tego przykłady podczas wcześniejszych meczów z Sandecją (1:0) i Resovią (1:1). Na tak samo trudny pojedynek zanosi się w poniedziałek, tym bardziej że Odra mimo wszystko wykazuje się determinacją. Ostatnie zwycięstwo ze Skrą to efekt bramki Mateusza Kamińskiego z 84 minuty, a wcześniejsze z Podbeskidziem (2:1) wywalczono golem Michala Kleca z 90 minuty. W ostatnich trzech sezonach mieliśmy aż pięć meczów Chrobrego z Odrą, w których o wygranej jednej lub drugiej drużyny decydowały trafienia z końcowych minut. Najczęściej w taki sposób punkty ugrywali opolanie.