Sobotni sparing w Poznaniu

Przygotowania do meczu z Wisłą w toku, a pierwszy tydzień kończy wyjazdowy sparing z Lechem Poznań. Początek spotkania o godz. 11.00 w Poznaniu.
22-03-2024 10:14
autor: ŁJ
To kolejna w trakcie sezonu przerwa reprezentacyjna i kolejny raz Pomarańczowo-Czarni wolny od ligi weekend wykorzystują na mecz sparingowy. W trakcie rundy jesiennej Chrobry tym sposobem grał towarzysko z Zagłębiem Lubin (1:1), Śląskiem Wrocław (3:2) i Odrą Bytom Odrzański (6:0), choć ten ostatni, grudniowy występ doszedł do skutku nie z uwagi na mecze reprezentacji narodowych, tylko przesunięcie ligowego spotkania w Sosnowcu. Tak czy inaczej Chrobry w czwartym takim, zorganizowanym pomiędzy ligowymi pojedynkami sparingu zmierzy się z Lechem Poznań.
 
Lech w tabeli PKO Ekstraklasy zajmuje czwarte miejsce, jednak drużyna trenera Mariusza Rumaka nie wystąpi w składzie znanym z boisk najwyższej ligi. Kilkunastu zawodników Kolejorza przebywa na zgrupowaniu swoich reprezentacji, a wśród nich m.in. Bartosz Salomon, Nika Kvekveskiri, Miha Blazic, Ali Gholizadeh czy Filip Marchwiński.
 
Mecz w Poznaniu odbędzie się na bocznym boisko Lecha i będzie zamknięty dla kibiców oraz przedstawicieli mediów.