Stilon Gorzów - Chrobry II Głogów 1:2. Bardzo ważne punkty!

Chrobry II zdobywcą bardzo ważnych punktów w 3 Lidze. Poprawia się sytuacja głogowian w ligowej tabeli.
11-03-2023 03:24
autor: ŁJ
Pomarańczowo-Czarni objęli prowadzenie w 22 minucie, a bramkarza Stilonu pokonał wtedy Adrian Marciniak, dla którego było to już trzecie trafienie w drugim tegorocznym występie. Ta bramka zdaje się być cenniejsza, bo w przeciwieństwie do poprzednich sprzed tygodnia dała ligowe punkty.

Zanim jednak Chrobry te ligowe punkty zdobył, odpowiedzieli gospodarze. W 60 minucie do remisu doprowadził doświadczony gracz gorzowian Emil Drozdowicz, jednak Chrobry błyskawicznie zrobił to samo. 180 sekund później prowadzenie przywrócił Chrobremu Jakub Cieślicki, który kilka minut wcześniej dopiero co zameldował się na boisku.

Wcześniej, jeszcze przy stanie 0:1, Stilonowcy nie wykorzystali rzutu karnego. Z 11 metra przestrzelił Olaf Nowak. Od 85 minuty grali ponadto w dziesięciu po drugiej żółtej kartce, którą otrzymał Łukasz Kopeć. Chrobry, który przed tygodniem po jedynym w swoim rodzaju meczu przegrał 4:5, szybko się zrehabilitował i to w tak ważnym dla układu tabeli pojedynku. Teraz głogowianie do 11. Stilonu tracą dwa punkty.

W następnej kolejce Chrobrego czeka mecz z kolejnym lubuskim zespołem, tym razem z Lechią Zielona Góra. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę 19 marca o godz. 11.00. W ten sam dzień, tyle że o godz. 18.00, swój mecz z Zagłębiem Sosnowiec rozegrają też pierwszoligowcy Chrobrego.

STILON GORZÓW – CHROBRY II GŁOGÓW 1:2 (0:1)
0:1 Marciniak 22
1:1 Drozdowicz 60
1:2 Cieślicki 63

CHROBRY II: Szafer – Iwanowicz (72 Malczuk), Praznovsky, Wawrzyniak, Jandziak, Marciniak, Antkowiak (84 Matysiak), Bilonoh (46 Wysiński), Bartlewicz (46 Zygmunt), Inoue, Jaszczyk (53 Cieślicki).

ŻÓŁTE KARTKI (CHROBRY II): Cieślicki.