Trener Osiedlowy: kadra gotowa, w poniedziałek zaczynamy

W poniedziałek 3 kwietnia oficjalnie zainaugurujemy VIII edycję projektu Trener Osiedlowy. W ten dzień spotkamy się na pięciu boiskach. Kadra trenerów zebrała dodatkowe doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa dzieci i jest już w gotowości.
30-03-2023 02:26
autor: AM / ŁJ
Na poniedziałek zaplanowano zajęcia na boiskach przy szkołach podstawowych nr 3, 7, 8, 11 i 13. Pozostałe lokalizacje tegoroczną edycje rozpoczną w kolejnych dniach, w tym boisko przy szkole podstawowej nr 2, które ma nowego trenera – do naszej grupy dołączyła Malwina Fiedziuk i będzie prowadzić treningi na „dwójce”.

Nowa członkini Trenerów Osiedlowych - Malwina Fiedziuk

Zajęcia będą prowadzone od kwietnia, ale jeszcze w marcu siódemka Trenerów Osiedlowych rozpoczęła do nich przygotowania i we wtorek spotkała się w siedzibie stowarzyszenia dla dzieci i młodzieży SZANSA. Zgodnie z zapowiedziami, w tym roku projekt Trener Osiedlowy prowadzony będzie po przeszkoleniu naszej kadry w zakresie standardów postępowania dotyczących bezpieczeństwa dzieci. SZANSA jeszcze w grudniu wyszła z propozycją współpracy podczas spotkania w licznym gronie instytucji, które w swojej pracy mają styczność z dziećmi.
 
Jako klub mamy poczucie misji i swojej kluczowej roli w kształtowaniu młodych ludzi, dlatego chcemy podnosić kompetencje swojej kadry w tym zakresie i skorzystaliśmy z tej propozycji. Wczorajsze spotkanie prowadzone przez Annę Lechowską było pierwszym z cyklu, podczas którego opracujemy i sformalizujemy nasze klubowe standardy postępowania. Nasi trenerzy zyskali również partnera, z którym mogą konsultować niepokojące sytuacje i niezbędne wsparcie merytoryczne. Również dzieci przebywające na boiskach i korzystające z naszej oferty zyskają kolejne przyjazne miejsce, jakim jest siedziba SZANSY.