Z Pogonią Siedlce tak, jak cztery lata temu

W czwartek o godz. 14.30 w Siedlcach mecz z Pogonią o 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Cztery lata temu pojedynek z Pogonią również decydował o awansie do 1/8 PP.
19-10-2022 03:33
autor: ŁJ

Droga do 1/16

Pogoń Siedlce rozegrała do tej pory dwa spotkania. W pierwszym pokonała Lecha II Poznań 3:2, o czym zadecydował gol ze 117 minuty dogrywki. W drugim siedlczanie wygrali z innym pierwszoligowcem - Chojniczanką Chojnice - 3:1. Tak więc dwa wymagające mecze i sześć goli, z czego trzy należą do Macieja Wichtowskiego.

STADION POGONI

Sytuacja w lidze

To jednak nie Wichtowski jest najlepszym strzelcem drużyny, która w tabeli 2 Ligi zajmuje 15., otwierające strefę spadkową miejsce. Włącznie z rozgrywkami pucharowymi, osiem trafień ma Damian Nowak, który po raz ostatni strzelił dwa tygodnie temu. Pogoń wygrała wtedy ponownie z Lechem II, co zapewnił właśnie Nowak bramką w 90 minucie. Jest to jak na razie ostatnia wygrana drugoligowca. W następnych spotkaniach Pogoń zremisowała z Hutnikiem Kraków 0:0 i przegrała z Siarką Tarnobrzeg 1:2.

Kadra rywala

Trenerem Pogoni jest Damian Guzek. W jego kadrze jest pięciu piłkarzy w przeszłości grających na najwyższym poziomie. Najwięcej spotkań w Ekstraklasie – 38 - w barwach Ruchu Chorzów rozegrał Kamil Włodyka. Jednym z najbardziej doświadczonych graczy w ekipie rywali jest 33-letni Tomasz Lewandowski, który będąc w tym klubie także w sezonie 2016/17 pamięta pierwszoligową rywalizację z Chrobrym.

W Pogoni nie ma zawodnika wcześniej grającego w Chrobrym. Patrząc odwrotnie – najlepszy strzelec Pomarańczowo-Czarnych Mateusz Bochnak w sezonie 2018/19 występował w Siedlcach.

Ostatni mecz z Chrobrym

Choć Chrobry z Pogonią rywalizował na pierwszoligowym froncie, po raz ostatni zespoły spotkały się, gdy Pogoń byłą już drugoligowcem. Niemal równo cztery lata temu, 30 października 2018 roku, głogowianie wygrali w Siedlcach 2:1 po dwóch bramkach Konrada Kaczmarka i awansowali do 1/8 finału.