2,7 mln zł na rozbudowę bazy treningowej przy stadionie Chrobrego

Chrobry Głogów S.A. otrzymuje dofinansowanie w wysokości 2,7 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Piłkarskiej na remont i rozbudowę bazy treningowej przy stadionie.
27-03-2023 07:53
autor: Chrobry Głogów S.A.
Nowe zadaszone boisko o wymiarach 20x40m na terenie basenów zewnętrznych. Remont płyty treningowej ze sztuczną murawą w stadionowym kompleksie treningowym. Do tego oświetlenie, usunięcie nasypu między 2 i 3 płytą oraz nowy system zasilania. To planowana rozbudowa kompleksu treningowego przy stadionie. Chrobry Głogów pozyskał w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Piłkarskiej 2,7 mln zł na przeprowadzenie tych inwestycji.
 
W ramach prac powstanie nowe zadaszone boisko. Pozyskane na ten cel dofinansowanie to 0,9 mln zł, a całkowity koszt 1,6 mln zł. Znajdzie się na terenie boiska wielofunkcyjnego na terenie basenów zewnętrznych. Nawierzchnią będzie trawa syntetyczna z polietylenu o wielkości 20x40m, a zadaszeniem drewniana konstrukcja oparta na łukowych dźwigarach. Wewnątrz będzie oświetlone. To obiekt typowo treningowy dla najmłodszych grup Akademii Piłki Nożnej Chrobry Głogów.
 
Druga inwestycja to remont mającej już kilkanaście lat 3 płyty stadionu. Pozyskane dofinansowanie to 1,8 mln zł, a całkowity koszt 3,1 mln zł. To boisko ze sztuczną nawierzchnią, które jest nieocenione przy treningach w trudnych warunkach pogodowych. Dzięki tej murawie grupy Akademii Piłki Nożnej Chrobry Głogów nie muszą przerywać treningów jesienią i zimą. W ramach prac wymienimy zużytą nawierzchnię, ale zachowamy wymiary boiska 64x100m i zwiększymy samą murawę do wymiarów 70x110m. Dzięki temu strefy bezpieczeństwa wyniosą od 3 do 5m. Ponadto zostaną: wyrównana wierzchnia warstwa podbudowy, wykonane utwardzenia z kostki brukowej, wymienione wiaty dla zawodników, bramki, a także usunięty nasyp pomiędzy 2 i 3 płytą i wstawione tam ogrodzenie z bramą.
Dzięki inwestycjom kilkuset zawodników Akademii Piłki Nożnej Chrobry Głogów S.A. rozwija się, trenuje i rozgrywa mecze w komfortowych warunkach.
 
Prace planowane są na 2023 rok.