Wcześniej sportowo, teraz formalnie. Chrobry z licencją

Chrobry Głogów z licencją na sezon 2023/24 w Fortuna 1 Lidze.
02-06-2023 03:49
autor: ŁJ
W piątek Polski Związek Piłki Nożnej opublikował decyzje Komisji ds. Licencji Klubowych, która analizowała wymagane dokumenty składane przez kluby. Chrobry Głogów wcześniej sportowo, po zwycięstwie ze Skrą Częstochowa, a teraz formalnie uzyskał prawo przystąpienia do rozgrywek Fortuna 1 Ligi w nowym sezonie.
 
-  Komisja postanowiła przyznać Chrobremu Głogów licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach I Ligi w sezonie 2023/2024 - brzmi treść komunikatu.
 
Decyzja o przyznaniu licencji została podjęta za pierwszym razem i bez nadzorów, a te mogą być różne. Niektóre kluby, jak Arka Gdynia, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, GKS Katowice, Podbeskidzie Bielsko- Biała, Puszcza Niepołomice, GKS Tychy, Górnik Łęczna i Zagłębie Sosnowiec, otrzymały licencję pod nadzorem finansowym. Inne, jak Odra Opole, pod nadzorem infrastrukturalnym z obowiązkiem gry na stadionie zastępczym w Bełchatowie od 15 listopada 2023 roku do 31 marca 2024 roku. Lub pod nadzorem i finansowym, i infrastrukturalnym, jak w przypadku Ruchu Chorzów (do października na stadionie w Gliwicach), Stali Rzeszów czy Resovii Rzeszów.