ChG II: Sytuacja trudna, ale wciąż do naprawienia

W 22 kolejce 3 Ligi Chrobry II przegrał z Miedzią II Legnica 1:4.
02-04-2023 10:25
autor: ŁJ
Sobotnie spotkanie lepiej zaczęli goście, bo w 8 minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Orzechowski. W 24 minucie do wyrównania doprowadził Adrian Marciniak i na remisie zakończyła się pierwsza część. W drugiej strzelali jednak tylko rywale. Dwa gole zdobył najbardziej doświadczony w ekipie Miedzi Marcin Garuch, a poza nim wstrzelił się też Pojasek.
 
Porażka komplikuje sytuację Chrobrego, ale cały czas jest ona do naprawienia, choć nie wszystko zależy od głogowian. Chrobry zajmuje 16 miejsce, pierwsze spadkowe, tyle że trzeba wziąć pod uwagę spadek większej liczby drużyn, nawet sześciu, o ile 2 Ligę opuszczą Zagłębie II Lubin, Śląsk II Wrocław i Górnik Polkowice. A na teraz są w strefie spadkowej… Jeśli wziąć pod uwagę czarny scenariusz i spadek sześciu trzecioligowców, Pomarańczowo-Czarni tracą do pewnej pozycji pięć punktów. Tyle dzieli ich do Polonii Nysa, za którą są jeszcze LKS Goczałkowice Zdrój, Warta Gorzów i Stal Brzeg. Z wszystkimi, poza Stalą, Chrobry w tej rundzie jeszcze zagra i musi wygrywać.
 
W sobotę 8 kwietnia Chrobry II zagra na wyjeździe z ostatnią w tabeli Odrą Wodzisław (godz. 12.00). W niedzielę 16 kwietnia głogowianie wrócą do siebie i podejmą wspomnianą Polonię Nysa (godz. 16.00).
 
 
CHROBRY II GŁOGÓW – MIEDŹ II LEGNICA 1:4 (1:1)
0:1 Orzechowski 8
1:1 Marciniak 24
1:2 Garuch 55
1:3 Pojasek 66
1:4 Garuch 79
 
CHROBRY II: Szafer – Malczuk, Wawrzyniak, Iwanowicz (63 Jandziak), Wysiński (73 Tworzydło), Pieczarka (63 Cieślicki), Marciniak, Antkowiak (73 Jaszczyk), Bartlewicz (56 Zygmunt), Inoue, Ilków-Gołąb.
 
ŻÓŁTE KARTKI (CHROBRY II): Bartlewicz, Iwanowicz, Wawrzyniak, Cieślicki.

 

 

ZOBACZ TABELĘ 3 LIGI