Drugie miejsce klubu w Pro Junior System

Chrobry Głogów zajął drugie miejsce w klasyfikacji promującej grę młodzieżowców Pro Junior System. To trzeci sezon z rzędu, w którym znajduje się w czołowej piątce pierwszoligowców pod tym względem.
05-06-2024 04:07
autor:
W tym sezonie do podstawowego składu Chrobrego należało aż trzech piłkarzy wywodzących się z grup młodzieżowych Akademii Piłki Nożnej i Szkoły Mistrzostwa Sportowego Chrobry. Niemal 2000 minut w Fortuna 1 Lidze rozegrali 18-letni Szymon Bartlewicz, 19-letni Albert Zarówny i 21-letni Natan Malczuk. Dodatkowo, choć klasyfikacja takiej liczby nie uwzględnia, swoje „pięć minut” miał też inny 19-latek: Eryk Pieczarka, którego wprowadzono na boisko w dwóch spotkaniach. Warto też dodać, że za tymi wszystkimi występami stoją inne, jeszcze ważniejsze dla zespołu liczby, bo pierwsza trójka wpisywała się na listę strzelców. Siedem bramek zdobył Bartlewicz, trzy Zarówny, a jedną Malczuk.
 
W Pro Junior System sumuje się minuty młodzieżowców, a ta suma daje liczbę, na podstawie której powstaje klasyfikacja. Chrobry uzyskał w niej 11496 punktów, co w pierwszoligowym zestawieniu daje drugie miejsce, tuż za Stalą Rzeszów. Taka liczba jest też efektem tego, że w PJS „podwójnie” punktuje się występy wychowanków, a w przypadku Chrobrego wszyscy młodzieżowcy mają taki status.
 
Również w 4 Lidze, w której występuje Chrobry II Głogów, klub jest w czołówce PJS. Z 14 553 punktami zajmuje drugą pozycję.
 
Czołówka klasyfikacji PJS:
  • 1. Stal Rzeszów - 11 916 pkt.
  • 2. Chrobry Głogów - 11 496 pkt.
  • 3. GKS Tychy - 8836 pkt.
 
Występy młodzieżowców:
  • 1.  Szymon Bartlewicz - 31 meczów
  • 2. Albert Zarówny - 23 mecze
  • 3. Natan Malczuk - 21 meczów
  • 4. Eryk Pieczarka - 2 mecze