Czas wracać do klubu

W poniedziałek Pomarańczowo-Czarni rozpoczną przygotowania do nowego sezonu.
16-06-2024 06:47
autor: ŁJ
Już na pierwszy dzień po urlopach zaplanowano dwie jednostki treningowe. Przed południem zespół będzie trenował w siłowni, a po południu na boisku. Tak zorganizowany dzień zainauguruje łącznie pięciotygodniowy okres przygotowawczy do ligi.
- W tym czasie skupimy się na tym, co już doskonaliliśmy do tej pory, czyli rzetelnej, konkretnej defensywie, wyższym pressingu na połowie przeciwnika, ale też ataku i konstruowaniu akcji bramkowych, aby - taką mam nadzieję - było trochę więcej przyjemności z piłki w piłce - powiedział trener Piotr Plewnia.
 
Pierwszy tydzień upłynie pod znakiem treningów, ale też badań. Takie przy wykorzystaniu ergospirometrów drużyna przejdzie w środę w hali.
- Są to badania wydolnościowe w celu oceny stanu wytrenowania zawodników - wyjaśnia trener przygotowania motorycznego Maciej Idczak. - To test progresywny. Piłkarze pokonują 40-metrowe odcinki, a co określony czas prędkość biegu wzrasta. Po każdym progresie tempa pobierana jest krew. Takie badania wyznaczą nam pewien kierunek działań i dadzą wytyczne do treningu dodatkowego w tym przedsezonowym okresie.
 
Taki złożony z zajęć w siłowni, na boisku oraz wspomnianych badań pierwszy tydzień pracy zakończy się na sobocie. Na kolejne tygodnie zaplanowano mecze sparingowe, a po rozegraniu czterech przyjdzie czas na pierwszy pojedynek o stawkę. Już wiadomo, że Chrobry zainauguruje sezon w Siedlcach, a więc na stadionie beniaminka.
- Każdy sezon jest ciężki, bo w każdym są niespodzianki - komentuje zbliżającą się edycję pierwszoligowych rozgrywek trener Plewnia. - Bez względu na to czy na inaugurację jedzie się do beniaminka czy do zespołu w teorii mającego bić się o awans - będzie ciężko. Było to też widać na naszym przykładzie, bo potrafiliśmy wygrać mecze, których nie powinniśmy byli wygrać, a nie zawsze dobrze nam szło w tych z założenia łatwiejszych. Na razie skupiamy się na przygotowaniach i zespole, który chcemy troszeczkę zrekonstruować i bardziej oprzeć go na mobilności.